тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Продукти для підтримання нормального рівня холестерину

Холестерин - це речовина, яка людині життєво необхідна. Але кількість холестерину в крові повинна знаходитися в певних рамках. Коли концентрація холестерину перевищує ці межі, особливо якщо мова йде про холестерин низької щільності, це може привести до несприятливих наслідків, в першу чергу, він починає відкладатися в тих областях судинної стінки, де є пошкодження її цілісності.

 

 

Якщо взяти до уваги, що довжина всіх судин людського організму приблизно 80-90 тисяч кілометрів, що в два рази більше, ніж окружність земної кулі, то холестерин при його високому рівні рано чи пізно знайде місце, куди йому прикріплятися. Там починається запальна реакція і росте так звана атеросклеротична бляшка, яка знижує прохідність крові через судину. На сьогоднішній день існує велика кількість помічних препаратів, а ось стаття При каком холестерине принимать статины, де ви зможете ознайомитись з найбільш ефективними ліками.

Різні продукти з нашого раціону впливають по-різному на рівень холестерину в крові. Ми розібралися, яка їжа шкідлива в плані рівня холестерину, а яка - корисна.

Ковбаса

Мабуть, найшкідливіший з популярних продуктів. У ній міститься тваринний жир, який в процесі приготування ковбаси модифікується і стає ще більш шкідливим.

Бігмак і картопля фрі

Вони вважаються шкідливими з тієї ж причини, крім того, в них дуже багато солі, а також швидкозасвоюваних вуглеводів, які порушують не тільки вуглеводний, а й жировий обмін і як наслідок теж можуть призводити до атеросклерозу.

Помідор

Дуже корисний, в цьому овочі міститься маса необхідних організму речовин.

Висівки

Не менш корисний продукт. Клітковину можна приймати і в вигляді гранул, і у вигляді порошку.

Кава

Багато хто вважає, що кава шкідлива для серця, однак же медики переконані, що кава не несе негативного впливу на цей орган, якщо не зловживати нею і не пити по 20-30 чашок еспрессо в день.

У каві і чаї знаходиться велика кількість речовин, які покращують обмін холестерину. З цієї причини пацієнтам з високим рівнем холестерину не забороняють пити каву. Тут головне - стежити за кількістю цукру, який додається в каву.

Бажано каву і чай пити без цукру.

При критичному підвищенні рівня холестерину людина починає відчувати недолік кровотоку. Якщо ж атеросклеротична бляшка лопається, то в цьому місці утворюється тромб. Це означає серйозний ризик для життя і здоров'я. В такому випадку різко знижується кровопостачання будь-якого органу. Якщо це відбувається в серці, то у людини виникає гострий інфаркт міокарда. Втім, сьогодні медицина лікує атеросклероз практично на всіх його стадіях, крім самих запущених, але людина і сам може і повинен контролювати рівень холестерину в крові. Досить стежити за тим, що ви вживаєте в їжу.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com