тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

4 кроки до порядку і гармонії у вашому будинку за методикою японської господині

Рано чи пізно настає момент, коли потрібно робити прибирання в будинку. Але з часом приходиш до розуміння, що навіть саме ідеальне прибирання згодом перетворюється в хаос: пилюка, шерсть тварин на підлозі і розкидані всюди речі!

 

 

Оптимізму це аж ніяк не додає. Можна, звичайно ж, замовити послуги клінінгової компанії Київ I-Clean, і тамтешній добросовісний персонал що називається до блиску вичистить кожен куточок вашої домівки. Втім, багатьом хочеться власноруч навести порядок в домі, і в цьому допоможе японська стратегія прибирання.

30 років тому в Японії народилася Марі Кондо, яка придумала геніальну стратегію прибирання, яка допомогла вже сотням тисяч людей.

 


У методі Марі немає нічого небезпечного для життя і здоров'я. У разі невдачі харакірі робити теж не доведеться, достатньо буде зібратися з думками і спробувати ще раз, однак ми, як і Марі впевнені в тому, що якщо зробити все правильно і цього не буде потрібно.

Суть методу полягає в тому, щоб не викинути щось, а в тому, щоб правильно все зберегти. Називається, до слова, метод «КонМарі». Коли всі речі витягнуто, можна починати прибирання. Для цього беремо кожну річ в руки і запитуємо себе: «Чи радує мене ця річ?» Або «Купив би я цю річ, побач я її на прилавку магазина зараз?». Слухати потрібно тільки себе і свій внутрішній голос.

Прибирання краще проводити в гордій самоті, інакше дружини, чоловіки, діти, батьки раз у раз будуть збивати Вас з правильного курсу. Головне спробувати уявити собі, як буде виглядати кінцевий результат, і після цього починати планомірно рухатися до мети.

Іншим важливим моментом є те, що прибирання найкраще починати рано вранці: тоді голова ясніша, енергії хоч відбавляй. Не варто робити прибирання, коли активність вже почала згасати.

І найголовніше. Незважаючи на те, що метод «КонМарі» спрямований на максимальне збереження речей, потрібно відразу налаштуватися на те, щоб бути готовим позбутися того, що зовсім вже не потрібно!

Як працює метод, найнаглядніше можна продемонструвати на прикладі одягу.

Крок 1

Отже, перш за все, перевіряємо, чи всі речі були витягнуті з шаф, тумбочок і тому подібних місць. Потрібно перевірити на наявність одягу у навіть найнесподіваніших місцях. Варто також відразу підготувати сміттєвий пакет. Все, що було забуте - має бути викинута. Виняток - корзина для прання білизни!

Крок 2

Тепер починаємо розбирати речі, розкладаючи їх за категоріями. Першими розбираються «топи», все те, що ми носимо на торсі, наприклад футболки. Далі розбираємо штани, спідниці. За ними слідують костюми, жакети, вечірні сукні тощо. За ними розбираємося зі шкарпетками, колготками, всіляких нижньою білизною, сумками, шарфами, краватками, ременями і танок. Закінчуємо розбором спеціального одягу (купальники, спортивний одяг, костюми покоївки і медсестри), а закінчуємо все це сортуванням взуття.

Крок 3

Тепер потрібно вирішити, де, що буде лежати. При складанні речей, варто також намагатися тримати речі з однакових матеріалів поруч.

В принципі сортувати речі можна згідно будь-якого вподобаного критерієм: бренд, колір, тканину. Однак речі з однаковим призначенням потрібно зберігати поруч!

Крок 4

Тепер вчимося правильно складати. Забудьте про все, що ви знали в цій області раніше. Марі знайшла єдино правильний спосіб укладання одягу: вертикальне зберігання. Можливо це не так красиво і так само, як раніше, зате дуже практично! І одяг менше мнеться і злежується. Кожна річ при цьому повинна бути складена так, щоб організувати прямий і гладкий прямокутник. Коли робота буде закінчена, ви ще здивуєтеся тому, як багато місця у вас звільнилося!

Кілька слів про шкарпетки, панчохах і колготках. Час забути про вузли, кулях і «змій» з усього цього. Японка Марі пропонує складати колготи навпіл (п'ята до п'яти), а після скручувати в великий рол. Шкарпетки укладаємо п'ята до п'яти, а потім «ламаємо» їх навпіл. Потім все це складаємо в полку.

Весь одяг, який носиться на плечах, повинен бути складено так, щоб створювалося враження зльоту. Укладаємо речі зліва на право, починаючи від найважчих і довгих (шуби, пальто, куртки, сукні) і закінчуємо легкими і короткими (сорочками).

Вітаємо, ви впоралися з найскладнішою частиною прибирання! Тепер потрібно вирішити, що робити з тими речами, які не повернулися в шафу. Варіантів маса. Можна просто викинути або продати, але найкраще віддати родичам або в благодійні фонди. Дайте речам шанс порадувати кого-то ще!

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com