тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Японці придумали філігранний метод знесення хмарочосів

Японські інженери давно славляться своїми нетривіальними рішеннями, в якій би галузі вони не доклали своїх зусиль. Ось і в справі знесення хмарочосів в Токіо - гостру проблему для найбільш густонаселеною столиці світу - не обійшлося без наукових рішень на межі фантастики.

Тепер для того, щоб знести висотну будівлю, не потрібні ні екскаватори, ні стінобитні кулі, ні вибухівка. Завдяки новій технології гігантський хмарочос зникає ніби сам по собі. Принаймні, таке враження створюється при погляді з боку. Правда, процес цей займає досить тривалий час - пробний демонтаж будівлі 140-метрового готелю Grand Prince Hotel Akasaka тривав більше ніж вісім місяців. Втім, поспіх в перелік головних японських чеснот явно не входить. Неозброєним оком розбирання хмарочоса практично не помітне, зате на прискореному відеозапису видовище дійсно вражає.

Нова технологія, розроблена корпорацією Taisei, отримала назву Tecorep (Taisei Ecological Reproduction System). Вона передбачає попереднє усунення всіх елементів інтер'єру і не несучих конструкцій. Після проведення цих робіт верхні поверхи та дах будівлі закріплюється на тимчасових колонах і поступово опускаються вниз у міру того, як демонтують стіни, колони і перекриття.

А якщо ми вже заговорили про демонтаж будівельних конструкцій, по посиланню снос строений ви дізнаєтесь про діяльність компанії ООО "ТЕХНО-ДИГГЕР".

 


Ще одне ноу-хау, без якого японці не були б японцями: при спуску матеріалів вниз на внутрішньому ліфті генерується енергія, яка потім використовується для живлення техніки і інструментів. Крім того, така технологія захищає робітників від дощу або морозу, а також знижує шум робіт на 17 децибел, чому явно дуже раді жителі навколишніх будинків і працівники сусідніх офісів. Про те, що шкода, що наноситься довкіллю при демонтажі будівель за технологією Tecorep мінімізована настільки, наскільки це взагалі можливо, можна навіть не згадувати.

Сьогодні в Токіо, найгустонаселенішій столиці світу, зараз налічується 797 будівель заввишки понад 100 метрів, і в найближчі десять років сотню найстаріших з них належить демонтувати, так що поява нового принципу демонтажу хмарочосів пригодилася як не можна до речі.

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com