тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Вчені надрукували цеглини з місячного пилу на 3D принтері

Людські поселення на Місяці або Марсі (а вони рано, чи пізно безперечно з'являться) зажадають створення відповіної інфраструктури для підтримки життєвого середовища. Одна з інновацій, які могли б допомогти втілити цю ідею в життя, полягає у виготовленні твердих цеглин, зроблених з місячного грунту виключно за допомогою енергії Сонця.

 

 

У новому експерименті Європейського космічного агентства (ЄКА) було отримано цеглини, надруковані з місячного пилу на 3D принтері за допомогою концентрованого сонячного випромінювання.


3D-друкована цегла для місячних будинків

Команда дослідників використала наявний в продажі штучний місячний грунт зі складом схожий на місячний пил на основі вулканічного матеріалу, щоб друкувати на 3D-принтері цеглини. Це матеріал було оброблено в сонячної печі. Настільний 3D принтер створював послідовні шари з місячного пилу товщиною по 0,1 мм, які обпікалися при температурі 1000 градусів за Цельсієм. Цегла 20 х 10 х 3 см була надрукована за п'ять годин.

Сама сонячна піч розташована в німецькому аерокосмічному центрі в Кельні, Німеччина. Споруда складається з 147 вигнутих дзеркал, які фокусують сонячні промені в високотемпературний промінь для спікання місячного пилу в суцільну масу.

Звичайно, у даному випадку ні про яке масове виробництво не йдеться, а якщо вам потрібні якісні будматеріали в будь-якій кількості, ви можете скористатися вигідними пропозиціями від компанії «BUDEKO».


Місячні цеглини: Перспективи і життєздатність

Цей проект є доказом концепції можливості ведення будівництва на Місяці при відсутності води. Дослідники впевнені, що міцність місячних цеглин може бути прирівняна до мінерального гіпсу, і вони зобов'язані пройти механічні випробування.

Деякі цеглини мають невеликі деформації по краях, так як краї охолоджуються швидше. Дослідники підкреслюють необхідність прискорити процес друку для меншого накопичення високої температури в продукті.

Попередні версії місячних цеглин, виготовлених ЕКА, використовували сіль для зв'язки місячного грунту. На цей раз є тільки один інгредієнт. Подібні експерименти також фінансувалися НАСА, де група вчених винайшла спосіб перетворити марсіанський грунт в цеглу без запікання або додавання інших інгредієнтів.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com