тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Ньюгрейндж - одна з найстаріший культових споруд у світі

При згадці загадкових місць Англії, на пам'ять приходить легенда про чудовисько, котре проживає в озері Лох-Несс, а також Стоунхендж. Однак це не все. Одним з найдавніших артефактів також можна вважати Ньюгрейндж, який знаходиться в Ірландії.

 

Побудований він був під час зимового сонцестояння. Вчені визначили це по тому, як промені сонця заповнюють кімнату в кінці коридору.

Вчені вважають, що ця споруда була побудована в III-II століттях до нашої ери. Тим самим, це пояснює його давнє походження. Більш того, Ньюгрейндж вважається старішою за піраміди Єгипту і навіть за Стоунхендж!

 


Вважається, що за часів неоліту дана споруда використовувалася як місце проведення найважливіших обрядів. Протягом століть, будівля поступово пішла в землю в зв'язку з просіданням грунту, а незабаром і зовсім зникла.

Незабаром територію стали заселяти місцеві жителі. Згодом, на місці колишньої будівлі влаштувалося село і земельні угіддя. Пізніше, в 17 столітті ці землі перейшли до відомого графа. Його слуги шукали камені для будівництва житла, однак замість цього знайшли Ньюгрейндж. Спочатку вони думали, що просто виявили печеру, приховану під покровом землі. Однак пізніше виявився довгий коридор, який вів у велике приміщення. Безумовно, будівельники тут же розповіли господареві про знайдений приміщенні, а граф, в свою чергу, розповів про це відомому антикварові і знавцеві, який оголосив Ньюгрейндж місцем поховання.

 


Однак згодом багато вчених поставили під сумнів даний факт. Деякі фахівці вважали, що дане приміщення служило для проведення ритуалів. У 60-х роках минулого століття, під керівництвом О 'Келлі, проходять дослідження даної споруди. Таким чином, приміщення було розкопано з-під землі, а навколо нього була споруджена спеціальна стіна, яка утримує грунт від просідання. Дії археологів були схвалені місцевою владою і суспільством.

Висота самого Ньюгрейндж становить близько 13 метрів. Коридор займає найбільшу площу, довжиною в 18 метрів. Веде він в кімнату, яка складається з кам'яних блоків. Саме розташування похоронної кімнати схоже на розташування каменів Стоунхенджа, проте в даному місці дах прикрито землею.

 


Незважаючи на нестійку конструкцію, вчені надзвичайно здивовані загадкового будовою. Адже за стільки років дах не зіпсувався і ні разу не протік. У самій кімнаті стоїть велика чаша, яка, найімовірніше, використовувалася під час ритуалу. У стінах вирізані спеціальні ніші, кожна з яких прикрашена неймовірними візерунками.

Стеля кімнати являє собою ступінчастий звід, розташований таким чином, що найважчі камені знаходяться знизу, а найлегші - зверху. Така стеля височить над кімнатою на висоті шести метрів. Сам тунель побудований таким чином, що сонце, що сходить висвітлює його в день зимового сонцестояння. Над дверима знаходиться невелике віконце, через яке всередину потрапляють промені світла. Протягом найкоротших днів в році, промені потрапляють в кімнату під час сходу. Таким чином, приміщення яскраво освітлене в ці дні. Однак мало хто бачив подібне явище, адже в цей день дуже багато бажаючих, які хочуть стати першими, хто побачить висхідні промені в Ньюгрейндж.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com