тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Перший у світі завод з очищення повітря від вуглекислого газу

Це все-таки сталося! У Швейцарії запустили перший завод по прямій відкачування CO2 з повітря - ось таким чином планують чистити атмосферу.


Відразу згадується Марс і "згадати все", а також "продавець повітря" Бєляєва. Фантастика стала реальністю!

Подивимося на цифри і технологію: завод забезпечить очистку повітря від приблизно 900 тонн діоксиду в рік (звичайно крапля в морі тих 30-40 млрд. тонн парникових газів, які людство щорічно дарує планеті). Для порівняння: вулкани продукують близько 200 млн тонн на рік.

Технологія проста: панель величезних агрегатів засмоктує повітря всередину, пропускає через фільтр, коли фільтр "наповнився", його нагрівають, отримуючи CO2 в твердій формі, який продають в сільське господарство та інші галузі. Завод комерційний, на тему рентабельності великі дискусії, так як поки це просто комерціалізація досліджень ETH.

Побудували завод біля сміттєспалювального заводу KEZO - дармова теплова енергія і біля сільгосп підприємства - їх прямий клієнт, в Хінвілі. Також живуть на гранти від Virgin EC, європейського союзу і місцевого Міненергетики.

Багато дискусій на тему зрілості технологій: наприклад, ще в 2015 році обговорювалося, що технологія не готова до масового застосування. Ще в одному аспекті майбутнє настало вже сьогодні

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com