тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Виробництво Sony PlayStation 3 офіційно згорнуто

Ігрова консоль Sony PlayStation 3, що надійшла в продаж в 2006 році, більше десяти років тому, офіційно знімається з серійного випуску...

 

 

Для японської приставки було випущено величезну кількість відеоігор, включаючи такі ексклюзивні хіти, як Uncharted, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, God of War III, Heavy Rain, infamous, Killzone 2, Resistance: Fall of Man і безліч інших.

За свій життєвий цикл консоль пережила кілька ревізій, постійно змінюючи формфактор, а також була продана тиражем близько 90 мільйонів коробок.

Що ж, все хороше рано чи пізно закінчується, втім геймерам не потрібно сумувати, адже є така чудова річ, як Xbox One от Mobios ось де можна відчути справжній ігровий кайф!

Отож, 29 травня компанія Sony оголосила про те, що припиняє виробництво приставки минулого покоління. Перші чутки про те, що японський виробник планує згорнути виробництво PlayStation 3, з'явилися ще в березні поточного року. І дійсно, ігрові консолі минулих поколінь вироблялися, як правило, по десять або близько того років (PS2 завдяки шаленій популярності протрималася майже 13 років), після чого платформовласник поступово знижував виробництво, а потім і зовсім зупиняв його, перенаправляючи ресурси на випуск нового покоління пристрою.

Приставка PlayStation 4 сьогодні є лідером восьмого покоління ігрових консолей, впевнено обігнавши в гонці свого головного конкурента в особі Xbox One практично в два рази. З такої нагоди давайте згадаємо деякі цікаві факти про ігрової консолі PlayStation 3.

У момент виходу на ринок в 2006 році PS3 була дуже дорогим пристроєм і продавалася за вражаючі 599 доларів. Висока ціна була цілком закономірна тому, що головний архітектор консолі Кен Кутараги наполіг на тому, щоб в ній були використані передові на той момент технології. Наприклад, Blu-Ray-привід і восьмиядерний процесор Cell, створений спільними зусиллями Sony, IBM і Toshiba.

Але не обійшлося і без серйозних інженерних прорахунків. Навіть дуже висока ціна не покривала витрат Sony на виробництво PlayStation 3, тому спочатку приставка продавалася дешевше собівартості. Планувалося відбивати витрати за рахунок продажу відеоігор, але в плюс компанія Sony вийшла не відразу. Таким чином, всього за два роки (2007-2008) японський виробник втратив приблизно 3 мільярди доларів, а Кен Кутараги змушений був залишити свою посаду в компанії через прийняття невдалих рішень.

Найбільш продаваною грою на консолі PlayStation 3 стала, що нітрохи не дивно, Grand Theft Auto V. Власники PS3 купили більше 20 мільйонів копій цієї гри. Всього ж на сьогоднішній день було продано більше 80 мільйонів копій цієї гри для різних платформ.

У 2010 році для приставки був випущений контролер PlayStation Move, розроблений для управління іграми за допомогою рухів. Sony так і не змогла зацікавити ним своїх користувачів так, як це вийшло у Nintendo і її консолі Wii. Однак контролер отримав друге життя з виходом гарнітури віртуальної реальності PlayStation VR в 2016 році.

Сьогодні Move непогано продається, і компанія Sony цілком задоволена цими результатами. До речі, система PS3 підтримує до семи підключених до неї контролерів DualShock 3 або Sixaxis одночасно.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com