тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Де живуть найздоровіші люди на Землі?

Міжнародна група дослідників з Німеччини, США, Болівії, та Перу з'ясувала, що представники болівійського племені Цімане володіють більш здоровим серцем, ніж інші люди, причому їх секрет може критися не тільки в місці проживання або генетичних особливостях, але також в дієті і здоровому способу життя в цілому...

 

Фахівці вивчили 705 чоловік племені Цімане, що живуть в тропічних лісах Болівії. При цьому вчених цікавив показник під назвою «індекс коронарного кальцію» (coronary artery calcium, CAC). Вважається, що якщо значення САС знаходиться в діапазоні від 100 до 400, це означає високу ймовірність розвитку легкої форми коронарної недостатності, а також деяких інших захворювань серцево-судинної системи.

Коронарна недостатність має на увазі зниження або повне припинення коронарного кровотоку з неадекватним постачанням міокарда киснем і живильними речовинами. Вона може призводити до розвитку ішемічної хвороби серця, а в деяких випадках - до нападів стенокардії і навіть інфаркту міокарда. Найбільш дивним відкриттям стало те, що 596 з 705 досліджених осіб (85 відсотків) CAC дорівнював нулю, і лише у 20 (трьох відсотків) він був вище 100. Більш того, індекс коронарного кальцію виявився нульовим і у більшості (65 відсотків) учасників дослідження у віці старше 75 років.

У числі «секретів успіху» племені Цімане вчені називають спосіб життя цих людей - вони не курять і не вживають спиртних напоїв, а пішки щодня проходять в три з гаком рази більше середньостатистичних жителів США (16-17 тисяч проти 5 тисяч кроків в день).

Також, на думку вчених, важливу роль може грати дієта болівійців. На 17 відсотків їх раціон складається з м'яса дикої свині, тапіра і капібари (найбільших в світі гризунів), а на 7 відсотків - з м'яса прісноводних риб, включаючи піраній і сомів. Також представники племені Цімане їдять багато рису, кукурудзи, коріння кассави (схожі на солодку картоплю), плантани (фрукти, подібні бананів) і орехм. В результаті болівійці в порівнянні з американцями отримують значно більше енергії з вуглеводами і значно менше - з жирами. Результати дослідження були представлені в науковому виданні The Lancet.

 


На сайті http://www.mayak-zdorovya.com.ua/articles.html?n=104 про унікальну програму "12 кроків" від реабілітаційного центру "МАЯК ЗДОРОВЬЯ", що ефективно допоможе позбавитись наркотичної залежності.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com