тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найбільший у світі літальний апарат знову піднявся в небо

Найбільший літальний апарат у світі Airlander 10 здійснив успішний 3-годинний політ. Це був перший виліт після того, як гігантський дирижабль здійснив аварійну посадку 9 місяців тому.


Дирижабль проектувався для комерційних завдань. Величезний літальний апарат здатний перевозити до 10 тонн вантажу, зависаючи в повітрі до 3-х тижнів. При цьому витрати на паливо набагато менше, порівняно з традиційними авіаперевезеннями.

Перший раз в повітря Airlander 10 піднявся влітку 2016 року. Наповнений стисненим гелієм аеростат довжиною 92 м злетів з аеродрому Кардингтон в центральній частині Англії. Але вже наступний рейс судна виявився невдалим. При посадці Airlander нахилився і врізався носовою частиною в землю. В результаті цієї самої повільної авіакатастрофи серйозно постраждала кабіна літального засобу. На відновлення знадобилося 9 місяців.

 


Апарат зазнав деякі зміни, була додана додаткова система підстрахування при посадці — величезні подушки безпеки. У підсумку, Airlander 10 успішно злетів у повітря з свого ангара в Бедфордширі. Поки що невисоко — політ обмежений висотою 1 км, та ненадовго — в повітрі він був майже 3 години. Але в перспективі дирижабль зможе підніматися на велику висоту і залишатися в повітрі до 3 тижнів.

Зараз компанія-творець відновлює тести після невдачі: знову випробовує систему зльоту/посадки і вимірює польотні характеристики.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com