тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Виявлено гусениці, які живляться пластиковими пакетами

Працюючи з гусеницями-паразитами бджіл, біотехнолог і бджоляр-любитель Федеріка Берточчіні виявила, що, якщо личинок дістати з вулика і покласти в звичайний поліетиленовий пакет, вони дуже швидко прогризають пластик.

 

 

Більшість тварин не можуть перетравлювати поліетилен, але для гусениць воскової молі пластик виявився нічим не гірше воску, яким вони харчуються у вулику. Вчені провели експеримент і з'ясували, що за 12 годин сотня личинок з'їдає близько 92 мг від маси звичайного пакету з супермаркету. Це в 350 разів більше, ніж за той же час можуть переробити відкриті в минулому році бактерії, також здатні харчуватися пластиком.

«Якщо за розщеплення поліетилену в травній системі цих гусениць відповідає один-єдиний фермент, то в майбутньому стане можливим його промислове виробництво, і тоді ми зможемо без шкоди для навколишнього середовища позбутися від пластикових відходів, накопичених на суходолі та в океані», — міркує керівник наукової роботи та один з авторів статті, опублікованій в журналі Current Biology, Паоло Бомбеллі (Paolo Bombelli) з Кембріджського інституту біотехнології.

Воскова міль відкладає яйця в бджолині вулики. З яєць вилуплюються гусениці, які живляться спочатку медом і пергою, а потім переходять на віск. Позаду гусениці тягнеться шовковий слід, який не дозволяє бджолам відновлювати пошкоджені вулика.

До речі, поліетилен і поліпропілен широко використовуються як пакувальні матеріали, на їх частку припадає 40% попиту на пластик в Європі. Щороку людство використовує і викидає близько трильйона пластикових пакетів. Всі вони рано чи пізно опиняються на смітниках або в водах світового океану, де процес їх природного розкладання може займати тисячі років.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com