тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найбільший у світі пожежний літак: ефектне відео

Щорічно на нашій планеті гине від вогню, за різними оцінками, до 520 тис. км2 лісу. Ці стихійні лиха, крім прямих збитків, заподіюють серйозну екологічну шкоду, а найголовніше – забирають людські життя. У багатьох країнах створені спеціальні служби, які докладають величезні зусилля, щоб попередити виникнення пожеж...

 

 

Але якщо цього все-таки зробити не вдалося, то вогонь необхідно якомога раніше виявити і локалізувати на можливо меншій площі, а для цього слід максимально швидко досягти району загоряння. Однак, перебуваючи на землі в великих лісових масивах, це зробити дуже важко, або взагалі неможливо.

Тому вже багато десятиліть для боротьби з вогнем залучається авіація, на яку в наші дні покладається широке коло завдань – від виявлення вогнища пожежі і передачі відомостей про нього наземним службам до повного придушення вогню.

Сьогодні в США (та й, зрештою, у всьому світі) спостерігається тенденція до списання машин, переобладнаних з застарілих військових транспортних літаків, із заміною їх на спеціальні модифікації сучасних комерційних лайнерів, а також на амфібії Canadair. Причиною тому став цілий ряд катастроф пожежних літаків, викликаних руйнуванням конструкції планера. Одним із сучасних напрямків розвитку пожежної авіатехніки стали важкі спеціалізовані літаки, створені на базі широкофюзеляжних лайнерів, що дозволяє частково компенсувати низьку продуктивність сухопутних машин порівняно з амфібіями.

У 2004 р. пройшов випробування Boeing 747ST Supertanker (модифікація вантажного B-747-200F), здатний скидати за один захід до 90000 л води, який в даний час експлуатується компанією "Evergreens В 2005 р. в Ле Бурже було продемонстровано пожежний варіант.

Масивний Боїнг 747 пройшов досить важкий процес випробувань, різних сертифікацій, і першим його завданням стало гасіння пожежі в Ізраїлі. У 2010 році уряд вдався до допомоги компанії "Евергрін" (власник подібного літака) – тоді "супертанкер" допомагав ізраїльським пожежникам гасити вогонь на горі Кармель. Тоді, в 2010 році, чиновники дізналися про існування цього літака з "Гугла", коли шукали, чи існують пожежні літальні апарати, здатні працювати вночі, оскільки в Європі таких літаків не знайшлося.

Цей літак дуже полюбився прем'єр-міністру Ізраїлю Біньяміну Нетаніягу, який згодом використав його для різного роду порівнянь і метафор, зокрема, представлену ним в 2011 році житлову реформу Нетаніягу під час виступів називав "супертанкером ринку житла".

Слідуючим випробуванням для найбільшого пожежного літака стала цьогорічна маштабна пожежа в Чилі. Для місцевих жителів політ цього літаючого гіганта на кшталь справжнього шоу.

 

 


Завод Спецхимпродукт предлагает эффективные средства для пожаротушения, а именно - пенообразователи типов типов WA, S, AFFF, AFFF/AR.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com