тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Новий гібридний полімер може стати основою самовідновлювальних матеріалів, штучних м'язів і багато іншого

Зараз ми буквально живемо в оточенні пластмас найрізноманітніших типів. Але, незважаючи на постійний розвиток нових технологій, всі основні полімерні матеріали вже протягом майже століття залишаються практично незмінними по складу і по іншим властивостям. А нещодавно, група дослідників з Північно-Західного університету, очолювана Семюелем Стаппом (Samuel Stupp), розробила абсолютно новий тип гібридного полімеру, який є досить незвичайною комбінацією твердих і м'яких матеріалів.

 

 

Цей прорив в області наноінженерії відкриває дорогу розробці безлічі нових технологій, починаючи від матеріалів, що самовідновлюються до штучних м'язів. Процес формування гібридного полімеру полягає в одночасній "збірці" мономерів, довгих молекул двох різних полімерних матеріалів. При цьому, процес здійснюється таким чином, що структура однієї молекули "будується" навколо іншої молекули і навпаки. В результаті, молекула одного полімеру формується за рахунок ковалентних хімічних зв'язків, а друга - за рахунок нековалентних зв'язків.

Ковалентні зв'язки дуже сильні і за рахунок цього в центрі формується свого роду "ядро", поперечний переріз якого нагадує зірку з кількома променями. Нековалентні зв'язки менш сильні і за їх допомогою формується м'який полімер, який заповнює проміжки між ділянками більш міцного матеріалу.

"Новий полімер має унікальну структуру з нанорозмірними "відділеннями", які можна видаляти та відновлювати скільки завгодно разів хімічним шляхом" - розповідає Семюель Стапп, - "В деяких відділеннях міститься твердий полімер, інші заповнюються м'яким надмолекулярным матеріалом, який може швидко реагувати на зміни деяких факторів навколишнього середовища. Ці реакції дозволять проводити на основі таких полімерів вироби, що володіють можливостями і функціями, які притаманні живим організмам".

Надмолекулярна полімеризація діє як свого роду каталізатор процесу ковалентної полімеризації, що дозволяє отримати матеріал з досить високим значенням молекулярної маси. Крім цього, одночасна полімеризація ковалентних і нековалентних зв'язків дозволяє молекулам різних типів зчіплюватися один з одним, формуючи циліндричну полімерну "нитку", яка може мати скільки завгодно велику довжину.

Незвичайні властивості нового полімеру відкривають можливості реалізації цілого ряду нових технологій. Цей матеріал може використовуватися як засіб цільової доставки лікарських препаратів, яке може зберігати в своїх відділеннях набір з різних препаратів, вивільняючи їх тільки в заданих місцях. Інші властивості нового полімеру дозволять створити на його основі нові самовідновлюються матеріали, які можна буде використовувати в якості захисних покриттів. А добавка до нового полімеру інших матеріалів дозволить перетворити його в основу штучних м'язів, що скорочуються під впливом електрики, світла, тепла та інших видів енергії.

 


В современном мире полимеры, и в частности, полиэтилен применяется во многих сферах. Об особенностях этого материала, его производстве, разновидностях, использовании узнайте на сайте kupi-othodov.ru/polietilen. А если вас интересуют отходы полиэтилена, советую ознакомиться с выгодными предложениям о тедущего заготовителя вторсырья OOO «AМД».


 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com