тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Морська дорога: корейське біблійне чудо

Це явище люблять порівнювати з біблійним дивом на Червоному морі, це коли вода розступилася, утворивши дорогу, по якій євреї втекли від єгиптян. Єгипетським воїнам, які вирішили скористатися тим же шляхом, сильно не пощастило.


Насправді з легендою тут мало спільного, швидше згадуються кадри з фільму "Діамантове рука", коли герой Андрія Миронова вибрався з острова на велику землю "по воді як по суходолу" - саме цей варіант подій по суті ближче всього до корейського "чуда".

Острів Джиндо (Jindo) є найменшим з однойменного архіпелагу в Південній Кореї. Кілька разів на рік відлив у цьому регіоні Жовтого моря настільки сильний, що вода оголює обмілину, що сполучає Джиндо і інший острів – Модо (Modo). Ширина цієї дивовижної "дороги" – від десяти до сорока метрів, довжина – майже три кілометри. З'являється вона дуже ненадовго - всього на годину, але за цей час по ній проходить маса народу – по-перше це туристи.

Ні, відпочивати тут некомфортно, для цього краще поїхати, наприклад, на Азовське море, а також узнать про користь морської види для загартовування організму.

 


Ці туристи просто прагнуть гострих відчуттів. По-друге – місцеві, яким екстремальні відчуття не потрібні, але вони не проти на дурняк (тобто не занурюючись в пучину морську) назбирати всяких устриць і інших морських делікатесів для кухні. Ходити там не особливо приємно, адже болото під ногами не розташовує до комфортних прогулянок, до того ж потрібно стежити за хронометражем явища – роззяви, що ловлять гав можуть викупатися в прохолодних водах Жовтого моря.

Цивілізованому світу про дивовижну корейську морську дорогу розповів посол Франції в 1975, написавши відповідну статейку в газету.

Не обійшлося і без легенди. Згідно неї, на один з островів напали злісні тигри, що незабаром буквально затероризували місцевих жителів до напівсмерті. Жителі, натерпівшись від зла котячих, благополучно з острова змилися, але залишилася якась стара дама, що проспала все на світі – і тигрів і відплиття односельців. Остаточно відіспавшись, дама побачила, в яку халепу вона потрапила (тигрів багато – вона одна) і почала благати Бога Моря про порятунок. Бог у цей день був у доброму гуморі і спеціально для неї спорудив підводний шлях, який на час зробив надводним. Дама від тигрів втекла, а на архіпелазі запанував загальний хепі-енд зі сльозами на очах.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com