тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Вчені створили штучну сітківку, здатну повертати зір

Група дослідників з Італійського інституту технологій нещодавно представила унікальний імплантат сітківки ока, який здатний повернути зір...


Наразі вдалося повернути зір тільки піддослідним щурам, однак дослідники планують почати випробування на людях вже в цьому році.

В чому ж полягає інноваційність розробки? Цей імплантат перетворює світло в електричні сигнали. Вони стимулюють нейрони сітківки. Як відомо, сітківка — внутрішня оболонка ока. Вона містить мільйони рецепторів, необхідних для зору. Проте мутація в одному з 240 генів може призвести до дегенерації сітківки, при якій світлочутливі клітини відмирають, а нейрони продовжують функціонувати.

Саме новий імплантат здатний взяти на себе функції сітківки. Він складається з шару електропровідного полімеру. Діє він як фотоелектричний матеріал, поглинаючи фотони, коли світло потрапляє на кришталик (біологічну лінзу, заломлюючу світло). У цей момент електрика стимулює нейрони сітківки, заповнюючи простір між пошкодженими фоторецепторами.

Вчені перевірили протез, імплантувавши нано-сітківку щурам, котрі мали дегеративні ознаки цього органц. Через 30 днів після операції вчені перевірили їх сприйнятливість до світлових подразникі, причому перевіряли реакцію з тваринами, котрим не була вживлена синтетична сітківка.

При попаданні в очі яскравого світла зіниця звужується, а в темряві — розширюється. Називають це зрачковим рефлексом. Коли яскравість світла була один люкс (трохи яскравіше, ніж при повному місяці), у щурів з протезом не було виявлено значущих відмінностей від хворих, а от коли яскравість підвищили до 4-5 (як під час сутінків), зіниці щурів з протезом реагували практично так само, як у здорових. Крім того, за допомогою томографії вчені виявили активність зорової кори мозку, що відповідає за фільтрацію візуальної інформації. Через десять місяців імплантат працював також добре, як і спочатку. Щопрвда, у третини піддослідних щурів зір впав, але тільки через вікові зміни. Вчені зробили висновок, що імплантат активує «залишкові нейронні схеми в дегенеративною сітківці».

 

лазерное лечение


Теги:
 

Коментарі  

 
0 # Орест Васильович 30.03.2017 06:09
У мене в Мукачеві є племінниця сліпа вже 43 роки від народження у неї атрофіровані зорові нерви чи можна її цим імплантантом відновити зір?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com