тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Унікальна краватка з павучого шовку

Після 5 років приготувань, і двох років роботи на інвесторські гроші, випущений перший унікальний продукт з шовку...

 

Павуковий шовк — відмінний матеріал дуже міцний і дуже м'який. Ось тільки отримати його від павуків проблематично. Всі спроби павукових ферм швидко закінчуються, коли через тиждень павуки починають один одного жерти.

Тим цікавіший цей стартап, тому що павуковий шовк вони отримують не від павуків. Але для того, щоб оцінити досягнення, спочатку трохи історії. У 2009 році мадагаскарська ферма отримала трохи більше 20 погонних метрів шовку. Це було найбільше досягнення в розведенні павуків, до того як вони приступали до павукового канібалізму. Після були ще канадські вчені, які хотіли отримувати його з молока генномодифікованих козлів!

Однак розведення та утримання козлів виявилося дуже дорогим порівняно з виходом продукту. Тому хлопці з Bolt Threads вирішили піти іншим шляхом і використовували генетично модифіковані дріжджі. Процес схожий на варіння пива, тільки кінцевий продукт інший. Дріжджі їдять цукор з кукурудзи і виробляють протеїни, ідентичний тому, що міститься в паучому молоці, а потім прядильна машина витягає з нього нитку, точно як павук витягнув би павутину.

Ця ексклюзивна краватка коштує 314 доларів США, що, в цілому, знаходиться в ціновому діапазоні високоякісних шовкових краваток, як, наприклад Ermenegildo Zegna, який коштує 285 доларів. Компанія працює над масштабуванням процесу, щоб виробляти матеріали, доступні за ціною для середнього покупця.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com