тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Сервер-рекордсмен пропрацював 24 роки без збоїв

У 1993 році Білл Клінтон почав свій перший термін на посту президента США, вийшли Windows NT 3.1 і фільм «Парк Юрського періоду», було підписано Північноамериканська угода про вільну торгівлю, а Філ Хоган, архітектор з ІТ-систем, вперше включив новенький резервний сервер Stratus Technologies. За 24 роки багато чого змінилося, але сервер Stratus як і раніше працює під наглядом Хогана в компанії Great Lakes Works, що займається поставками металопродукції.

 

Відмовостійкість сервера забезпечують продубльовані комплектуючі. З роками жорсткі диски, блоки живлення та інші компоненти замінялися, але за оцінкою Хогана, система майже на 80% залишилася колишньою.

«Сервер жодного разу не відключався через аварійний збій, — стверджує Хоган. — Не пригадую жодного незапланованого завершення роботи».

Цьому серверу-старожилу дісталася своя частка слави. У 2010 році Stratus проводила конкурс на пошук сервера свого виробництва, який працює довше всіх. Система Хогана, якій тоді було 17 років, стала переможцем.

На сервері працює пропріетарна операційна система Stratus VOS, яка, наскільки пам'ятає Хоган, не оновлювалася з початку 2000-х. «Вона неймовірно стабільна», — визнає він. У його компанії немає контракту на супровід з Stratus, але Хогану вдається купувати комплектуючі у стороннього виробника. У самій Stratus, між тим, кажуть, що в запасах компанії, швидше за все, є необхідні деталі.

Сервер протягом його терміну служби кілька разів планували замінити, але через зміни власників бізнесу, та інших причин ці плани так жодного разу і не збулися. До того ж користувачам сервера скаржитися не було на що. За словами Хогана, всіх влаштовує його надійність і простота текстового інтерфейсу, що нагадує старі комп'ютери з зеленим екраном.

За словами Джейсона Андерсена, віце-президента Stratus з управління продуктами для комерційних замовників, системи, що випускаються компанією, «повністю повторюються вздовж і впоперек». Він додав, що вже після конкурсу довговічності дізнався і про інші системи, що працюють більше двадцяти років, але по всій видимості, сервер Great Lakes Works, все-таки, найстаріший.

Відмовостійкі системи Stratus застосовуються для обробки платежів, у системах зв'язку, в процессингу банківських карт, а також на виробництві, в енергетичній та гірничодобувної галузі. Stratus пропонує сервери, що працюють під управлінням Windows, Linux, VMware і VOS.

І все ж таки термін служби сервера Хогана підходить до кінця. У 2015 році Great Lakes Works увійшла до складу корпорації United States Steel, і в квітні систему планується замінити на нову — сервер Stratus відправлять на заслужений відпочинок. Коли систему, нарешті, вимкнуть, для Хогана це буде зворушливий момент, схоже прощання зі старим, що довго служив вірою і правдою автомобілем, адже за довге життя сервера він став йому все одно що рідним.

 


Вам требуется надежная система хранения данных? Советую воспользоваться услугой аренда облачного сервера от компании «Смарт Офис». Это идеальное решение для малого бизнеса: стопроцентная гарантия безопасности хранения данных, удобная работа с возможностью подключения к системе в любом месте, лицензионное програмное обеспечение, экономия средств и времени.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com