тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Toyota перетворила пасажирське вікно автомобіля в дисплей доповненої реальності

Нудьгувати пасажирам на задньому сидінні машини більше не доведеться! Розробники з Toyota вирішили перетворити пасажирське вікно в автомобілі в прозорий сенсорний дисплей. З його допомогою можна буде здійснювати різні маніпуляції з предметами за вікном: вимірювати відстань, відстежувати, збільшувати і навіть дізнатися, що це за предмет – система вимовить його назва голосом.

 

 

Напевно кожен в дитинстві, сидячи на задньому сидінні сімейного автомобіля, малював на запітнілому автомобільному вікні візерунки. Група інженерів і дизайнерів з відділу Kansei1 Design Toyota Motor в Європі і консалтингового підрозділу Копенгагенського інституту інтерактивного дизайну (CIID) вирішили використовувати цей принцип малювання пальцем на вікні у своєму новому проекті. Вони створили прототип системи, яка може перетворити бічні вікна автомобілів Toyota в сенсорні пристрої доповненої реальності, яка дозволить пасажирам взаємодіяти з довколишнім пейзажем.

В технології, названій «Вікно в світ», були реалізовані п'ять основних функцій. Перша з них, названа «Малювання в русі», дозволить пасажирам малювати на вікні з допомогою пальців. Що цікаво, у міру того як автомобіль переміщається, малюнок буде залишатися «прив'язаним» до реального світу. Приміром, якщо за вікном ставок, а дитина намалювала поруч з ним на вікні дерево, то, коли авто рушить з місця, дерево так і залишиться на місці, поруч зі ставком.

Друга функція взята безпосередньо з смартфонів. Подібно до того, як користувачі смартфонів змінюють масштаб зображення, «розтягуючи» його пальцями на екрані, так само пасажири Toyota зможуть збільшувати за допомогою пальців те, що вони бачать за вікном. Завдяки цьому можна буде краще розглянути віддалені об'єкти з вікна.

Третя і четверта функція дозволять доторкнутися пальцем до вікна, точніше до «зображення будь-якого об'єкта за ним», після чого прослухати те, яким словом називається цей об'єкт мовою тієї місцевості, в якій знаходиться автомобіль. При цьому дане слово також з'явиться на склі.

І, нарешті, функція «Віртуальні сузір'я» буде працювати з вікном-люком в даху автомобіля, відображаючи інформацію про сузір'я, видимих через скло. Поки не було надано ніякої інформації про те, як насправді функціонує «Вікно у світ», але було показано два робочі прототипу.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com