тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Японець розробив унікальний тайфунный вітрогенератор

Японець Ацуси Сімідзу розробив новий тип вітрогенератора, який здатний ефективно функціонувати в умовах тайфуну. Як повідомляє видання Geek, при сильному поривчастому вітрі такий вітрогенератор може виробляти і зберігати велику кількість електроенергії, істотно більшу, ніж звичайний вітряк в штатних умовах.


Але для нормальної роботи подібного обладнання потрібна надійна конструкція, і саме нержавейка труба профильная здатна забезпечити достатнью міцність.

Вітряні електрогенератори стають все популярнішими у світі. Вони дозволяють виробляти електрику, не порушуючи екологію. При цьому вітрогенератори — досить примхливі пристрої, що вимагають ретельного підбору місця установки і використання складного допоміжного обладнання, в першу чергу, потужних стабілізаторів напруги.

Ефективність перетворення енергії вітру в електроенергію у сучасних вітряків досягає 40 відсотків. Цей показник різко знижується при слабкому вітрі. При сильному ж вітрі або навіть ураганних поривів вітряки зупиняють, щоб уникнути їх поломки. Стандартною для вітряків швидкістю вітру є 6-10 метрів в секунду. Деякі станції здатні працювати при 20 метрів в секунду.

Для Японії звичайні вітряні станції підходять погано, оскільки тут часті тайфуни з вітрами, що дують зі швидкістю від 32 до 44 метрів в секунду, а іноді і до 54 метрів в секунду. Такі швидкості вітру стандартні вітряки не витримують. Найбільш часто тайфуни, що зачіпають Японію, Корею, Курильські острови, Сахалін і Приморський край, формуються у травні-листопаді. У рік формуються в середньому 30 тайфунів.

Нові вітрогенератори здатні ефективно працювати у таких екстремальних умовах. Розробник, заснував у 2013 році компанію Challenergy, має намір встановити і підключити до електричної мережі щонайменше один тайфунный вітрогенератор до Олімпійських ігор в Токіо в 2020 році.

Технічні подробиці про свої вітрогенератори Сімідзу не розкриває, крім того, що його робота побудована на ефекті Магнуса. Він проявлятися, коли повітряний потік огинає обертовий предмет з боку. З тієї сторони предмета, де обертання збігається з напрямком обтікає потоку повітря, швидкість руху повітря зростає, а з протилежного — зменшується. В результаті по сторонах обертається в повітряному потоці об'єкта виникає різниця тисків, з-за чого з'являється сила, спрямована перпендикулярно руху газового потоку і відхиляюча предмет убік. Напрямок зміщення предмета збігається з тією її стороною, напрямок обертання якої збігається з напрямком повітряного потоку.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com