тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Протоптер: риба, що спить в землі

В обмілілих прісних водоймах Африки живуть незвичайні риби — протоптери. Якщо їх водойма раптом висохне, вони зможуть прожити без води, зарившись у землю, протягом багатьох місяців...

 

 

Під час посухи мешканці Африки беруть свої лопати і вирушають на риболовлю. Вони сподіваються здобути протоптерів, яких найлегше відшукати на суші, ніж виловити у водоймі. Сплячих риб викопують і разом з землею несуть додому. Потім їх вимочують до тих пір, поки риба не прийме стандартний вигляд.

У сезон дощів для протоптера наступають хороші часи. Повноводні річки в достатку містять різноманітну їжу, і риба приступає до посиленого харчування. Вона накопичує жирові запаси, які допомагають пережити посуху.

Протоптер здатний переносити голод досить тривалий час близько 3 років. За цей час він ціпеніє, але не гине. Якщо рівень води в річці падає, протоптери виповзають з обмілілого водойми і відправляється в сусідній. Вони пересуваються за допомогою плавців і, немов змія, звиваючись усім своїм тілом, здійснюють свою подорож.

Перед засухою протоптер риє нору в м'якому дні водойми. Довжина нори іноді може досягати одного метра. У нірці він, згорнувшись навпіл, залишає рило нагорі. Через деякий час його тіло покривається слизом, а потім вона твердне і, перетворившись в твердий кокон, захищає рибу від пересихання. Вона ціпеніє, але не припиняє дихати крізь невеликий отвір в своїй нірці. Живиться за рахунок відкладених жирових запасів.

Як тільки перші краплі дощу падають на землю, риба покидає свій притулок і відправляється на полювання. До речі, жителі Судану ловлять цю рибку за допомогою музичного інструмента – барабана. На барабані вистукуют звуки, які нагадують дощ. А протоптер тим часом думає, що настав час прокидатися і починає "прицмокувати", ці звуки і видають його.

 

силиконовые приманки 2015 года


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com