тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Таргани-кіборги будуть допомагати жертвам стихійних лих

Самі по собі таргани мало кому подобаються, але забезпечені мініатюрними рюкзачками з мікрофонами, ці комахи хоч і виглядають дивно, але їх здатність блискавично орієнтуватися в крихітних закутках робить їх ідеальним рятувальним загоном...

 

 

Мова йде про великих мадагаскарських тарганів: довжина тіла дорослих комах до 90 міліметрів, а маса – до 60 грам. Команда вчених з Університету штату Північна Кароліна (США) нещодавно імплантувала дорослим тарганам і їх личинкам крихітні мікрофони, які дозволяють відстежити джерело звуків. Кожен тарган оснащений маленьким рюкзаком з мікрофоном і електронікою, яка підключена до його нервової системи, що дозволяє дистанційно управляти комахою. Електронний «центр управління» тарганом аналізує звук, визначає джерело і відправляє комаху в цьому напрямку. Ця технологія розроблена для того, щоб допомагати працівникам швидкої допомоги знаходити і рятувати людей, що залишилися в живих після стихійного або техногенного лиха.

«В зруйнованому будинку звук – це найкращий і часто єдиний спосіб знайти живих», – говорить доктор Алпер Бозкерт (Alper Bozkurt), старший викладач електротехніки та обчислювальної техніки в державному Університеті Північної Кароліни.

Дослідницька група доктора Бозкерта створила два типи налаштованих рюкзаків для тарганів. Одні комахи-біороботи оснащені надчутливим мікрофоном, здатним ретранслювати сигнал служб екстреного реагування. Інший тип роботів творці навчили розпізнавати, звідки саме походить звукова хвиля. Дослідницька група також використовує алгоритми, які аналізують звуки від безлічі мікрофонів, щоб локалізувати джерело і направити таргана в потрібному напрямку.

Дана система добре працювала під час лабораторного тестування. Тепер команда дослідників працює над найтоншими налаштуваннями мікрофона, щоб навчитися розрізняти важливі звуки (наприклад, крики про допомогу), від фонового шуму (витік з водопровідної труби). Вчені також стурбовані тим, щоб кібертаргани працювали тільки в межах заданої території, а не розбігалися після виконання «місії» в різні боки. Невидимий електричний «паркан» стане надійним кордоном, дозволяючи тарганам працювати згуртованою командою в зоні лиха.

Потрібно так само уточнити, що американські вчені «тренують» тарганів з 2012 року. На відміну від створених людиною мініроботів-рятувальників, таргани-біороботи можуть проникати навіть в крихітні отвори, чіплятися за будь-які поверхні і головне – вони повністю автономні. Їх не треба ставити на зарядку, їм не потрібні важкі і громіздкі батареї, живлення вони завжди знайдуть собі самі. Більш того, як відомо, таргани найживучіші комахи на планеті.

 


Втомилися боротися з тарганами, і іншими комахами? Ось тут http://dez-master.kiev.ua/cockroaches.php замовляйте послуги дезинсекції компанії Dez-master, тільки комплексний професійний підхід дозволить отримати бажаний результат!


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com