тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Голландський зоопарк запропонує самиці орангутанга вибрати партнера через сенсорний екран

Парк мавп Апенхеуль в голландському Апельдорні проведе чотирирічний експеримент для більш широкого уявлення про те, як самка орангутана вибирає партнерів для спарювування. Фахівці зоопарку сподіваються збільшити шанси мавп на розмноження, якщо тварина буде знайомитися з самцем не під час зустрічі, а заздалегідь — через сенсорний екран.

 

 

Як пояснив у розмові з The Guardian біолог Томас Біонда (Thomas Bionda), який займається поведінковими дослідженнями в зоопарку, самців орангутанів зазвичай привозять для спарювання здалеку, і самки тварин не завжди розпізнають в них партнерів. Часто орангутанів повертають у їх зоопарки без спарювання. Не завжди все йде добре, коли самець і самка зустрічаються без попереднього знайомства.

Томас Біонда, поведінковий біолог Біонда також розповів, що нинішній експеримент стане частиною глобального дослідження на тему ролі емоцій серед тварин. Основною проблемою вчених в даний момент є недостатня міцність сенсорних дисплеїв. Дослідники вже успішно випробували планшет, укріплений сталевими рамками, але у них немає впевненості в довговічності пристрою.

Раніше тестування вибору партнерів за допомогою сенсорного екрану проводили над нечисленним (близько 10 тисяч особин) видом мавп бонобо, які поряд з шимпанзе є найближчими родичами людини. Вчені виявили, що у мавп викликають інтерес фотографії з «позитивними стимулами», такі як парування інших бонобо або залицяння.

Орангутанги вважаються найрозумнішими істотами на землі після людини, вони використовують інструменти для видобутку їжі, а при знаходженні поруч з людьми переймають їх звички, наприклад, можуть перестати боятися води або придбати тютюнову залежність.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com