тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Будинок під куполом: житло за полярним колом, де завжди тепло

Будинок, накритий куполом, під яким ростуть дерева і трава, з'явився за полярним колом, у північній частині Норвегії. Ось такий собі теплий оазис посеред північних холодів...

 

Подружжя Бенджамін і Інгрід Хьертефолгери здійснили свою давню мрію. Вони хотіли жити в теплій тропічній країні. Але переїхати в країну з жарким кліматом можливості у сімейної пари не було. Тому довелося створювати мрію там, де для її реалізації, здавалося б, немає ніяких можливостей.

 


Клімат у північній Норвегії досить суворий. Взимку тут стоять люті морози. Крім того, тут три місяці в році темно через полярні зими.

Але навіть у таких екстремальних умовах можна вирощувати тропічні рослини. Купол, яким подружжя Хьертефолгерів накрили свій будинок, грає роль своєрідної теплиці. Під ним можна вирощувати те, про що в таких умовах можна тільки мріяти. Господарі висадили тут овочеві рослини, а також тропічні дерева, які круглий рік приносять своїм господарям екзотичні фрукти.

 


Навіть у найлютіші морози температура під куполом набагато вища, ніж зовні. Дивовижне видовище, яке здається фантастикою. Навколо лежить сніг, а за прозорим склом цвітуть квіти і спіють манго і ананаси! Окрім того купол захищає споруду від негативних впливів навколишнього середовища так само, як якісний крем захищає ніжну жіночу шкіру.

Зараз у будинку під куполом живе сім'я з шести осіб – подружжя та їх діти. Господарі дали своїй споруді назву Naturhus. Всього в незвичайному будинку три поверхи. Площа будівлі під куполом становить 180 метрів квадратних.

 


Сам будинок виконаний з суто екологічних матеріалів – соломи та глини. Зовні все це закрито міцним геодезичним склом. Продумана система вентиляції дозволяє повітрю потрапляти всередину вже підігрітим, щоб його температура не могла зашкодити рослинам. Господарі вирощують на грядках під куполом помідори, огірки, виноград, яблука, зелень і багато іншого.

Власники незвичайного житла - шанувальники сучасних енергозберігаючих технологій. У побуті використовуються біорозкладані вироби, вода проходить вторинну переробку та очищення. А на даху розміщені сонячні батареї.

 


 


На сайті компанії «Алюсервис» http://aluservice.ua/ ви зможете замовити алюмінієві пороги, профіль, а також інші якісні вироби з алюмінію.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com