тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Старе єврейське кладовище в Празі

З давніх часів євреї називали кладовище садом. Потрапляючи на єврейське кладовище в Празі, розумієш чому. Старі дерева, могили, зарослі травою, незліченна кількість надгробків – лабіринт доль, від яких залишилися тільки каміння. Камені перехилилися від старості, дощі і вітер стерли імена, а з ними і спогади. Але при цьому празьке єврейське кладовище і сьогодні одне з найпопулярніших туристичних місць...


Єврейське кладовище у Празі, розташоване в районі кварталу Йозефів, вважається одним з найстаріших подібних меморіалів в Європі. Поховання тут проводилися вже у першій половині XV століття і аж до 1786 року. Сьогодні це кладовище, що оточує стару синагогу, - одне з найпопулярніших туристичних місць.

 


Одне з найбільш ранніх поховань на єврейському кладовищі Праги - надгробок рабина Авігдора Кара, яке датується 1439 роком. А перше письмова згадка про цвинтар відносять до 1438 році. Останнє ж поховання відбулося через 348 років.

На кладовищі покояться близько 100 тисяч євреїв. Через нестачу місця на протязі століть могили доводилося розміщувати одна над одною. В деяких місцях зустрічаються дванадцять таких шарів поховань. На сьогоднішній день на цвинтарі збереглися близько 12000 надгробків, більшість з яких прикрашені тваринами і рослинними мотивами. Саме тут черпали натхнення багато літераторів, які писали про євреїв.

В єврейській вірі заборонено зображати мертвих людей, тому замість звичайних для християнських кладовищ зображень покійних, надгробки характеризують померлих шляхом різної символіки, підкреслюючи їх спосіб життя, характер, ім'я або професії. Приміром, могили музикантів прикрашені скрипками, ножиці вказують на те, що тут спочиває кравець, символ корони зустрічається на могилах найбільш освічених людей, а фігурка тварини в основному означає прізвище померлої людини.

 


Цікаво, що під час Другої світової війни, Гітлер, незважаючи на всю свою ненависть до євреїв, наказав залишити старе кладовище недоторканим. Вважається, що він нібито хотів зробити його "музеєм вимерлої раси". "Музей" повинен був офіційно відкритися після того, як в Європі були б убиті всі євреї.

 


Далеко не каждому удается регулярно поддерживать в порядке место на кладбище покойных родственников, друзей, близких. В этом случае стоит доверить уход за могилами профессионалам, в частности персоналу компании «РитуалМастер», которые гарантируют регулярную качественную уборку, ремонтные работы, привлекательный внешний вид.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com