тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Новий китайський суперкомп'ютер Sunway TaihuLight

Протягом трьох років першу сходинку Top-500 рейтингу найпотужніших у світі суперкомп'ютерів займав китайський суперкомп'ютер Tianhe-2. Але останній, 47 - випуск рейтингу приніс нам велику несподіванку, зараз першу позицію міцно і з великим відривом від найближчих конкурентів посів новий, причому знову таки ж китайський суперкомп'ютер Sunway TaihuLight, який створений на базі процесорів, розроблених і виготовлених в Китаї.

 

 

Ці процесори забезпечують суперкомп'ютеру Sunway TaihuLight продуктивність на рівні 93 петафлопс (квадрильйонів операцій з плаваючою комою в секунду), що було виміряно за допомогою традиційного тесту LINPACK. А от якщо вам потрібні якісні сервісні корпуса 4u от EServer та інше надійне мереживне обладнання, раджу звернутись в компанію E-SERVER.

Суперкомп'ютер Sunway TaihuLight є розробкою фахівців Національного дослідницького центру паралельних комп'ютерних обчислень і технологій (National Research Center of Parallel Computer Engineering & Technology, NRCPC), а встановлений він у приміщенні Національного суперкомп'ютерного центру (National Supercomputing Center) в місті Усі.

Посівши перше місце рейтингу Top-500, суперкомп'ютер Sunway TaihuLight змістив на друге місце колишнього володаря титулу найпотужнішого суперкомп'ютера Tianhe-2, який створений на базі процесорів компанії Intel і який займав першу строчку рейтингу шість разів поспіль. Природно, найшвидший американський суперкомп'ютер Cray XK7 Titan, продуктивністю 17.59 петафлопса, перемістився на третю сходинку рейтингу.

До складу системи Sunway TaihuLight входить 10 649 600 обчислювальних ядер, згруповані в 40 960 вузлів. Цей суперкомп'ютер більш ніж у два рази швидший, і в три рази більш ефективний, ніж суперкомп'ютер Tianhe-2, який на тесті LINPACK показував продуктивність в 33.86 петафлопс.

Піковий витрата енергії під максимальним навантаженням у суперкомп'ютера Sunway TaihuLight становить 15.37 МВт, що в перерахунку на продуктивність дорівнює 6 гігафлопс на ват. Такий показник дозволяє системі Sunway TaihuLight зайняти одну з перших рядків рейтингу Green500, в якому суперкомп'ютери ранжуються за показником ефективності.

Характеристики суперкомп'ютера Sunway TaihuLight:

Продуктивність: Linpack - 93 Petaflops (Rmax)

Пікова продуктивність: 125.4 Petaflops (Rpeak)

Процесори: Sunway SW26010 з тактовою частотою 1.4 ГГц

Конструкція: 40 стійок з водяним охолодження, піковою продуктивністю 3 Petaflops кожна

Споживана енергія: 15.27 мегават

Ефективність: 6051 мегафлопс на ват

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com