тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Верзаска — найчистіша річка в світі

Швейцарія. При згадці цього слова, перші асоціації, які спливають у пам'яті це годинник, банки, шоколад, сир і гірськолижні курорти. Природа цієї країни славиться не менше ніж її побут і культура. І Верзаска - яскраве тому підтвердження...


Верзаска – це гірська річка в кантоні Тічино. Протяжність річки порівняно невелика, всього лише 30 кілометрів. Витік річки знаходиться на вершині Піццо Бароне, на висоті 2864 метрів, а гирло в озеро Лаго-Маджоре, на кордоні з Італією.

 


Насамперед, Верзаска здобула славу і популярність через свою кришталево-чисту воду. На даний момент часу вона має статус найчистішої річки в світі. Також вона приваблює туристів яскравими різнокольоровими каменями, що лежать на дні.

Береги річки прикрашають каштанові ліси і виноградники. Верзаска приваблює мандрівників, дайверів і звичайно ж любителів пейзажів. Це одна з найкрасивіших річок Європи.

Купатися в річці заборонено через її низьку температуру. Максимум становить 10 градусів Цельсія. Однак це не зупиняє дайверів. Поплавати в кришталево-чистій воді, з дна якої можна побачити небо, є вагомим фактом для підводних фотографів.

 


Глибина доходить до 10 метрів. Але є місця, де Верзаска може бути підступною, з-за сильних підводних течій.

Ще один феномен річки – відсутність живих організмів. На жаль, вчені не можуть пояснити причини цього явища. Можливо, все пов'язано з кислотністю, але знову таки, її рівень не перевищує критичної точки, наприклад, у схожих річках можна зустріти велику кількість риб.

 


 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com