тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найбільша у світі рухома машина

Відвальний міст F60 — саме так офіційно називається цей величезний пересувний колос, довжина якого сягає півкілометра. Ця конструкція, звана в народі також як «лежача Ейфелева вежа» є найбільшою в світі машиною, здатною самостійно пересуватися. Навіть найбільші в світі кораблі мають меншу довжину, ніж цей відвальний міст!..

 

 

Конструкція відвального мосту вражає уяву. Півкілометра сталевих ферм, стрічкових конвеєрів, кабінок, сходів та іншої техніки. І все це встановлено на пересувні візки, які стоять на рейках. Важко навіть захопити весь апарат у один кадр!

 

 


Транспортно-відвальний міст F60 не єдиний у своєму роді — в період з 1969 по 1991 роки виробничий комбінат TAKRAF побудував п'ять однакових машин, які отримали назву F60, де цифра 60 означала товщину виїмки розкривної породи — типорозмір, що визначає потужність мосту. Чотири таких машини до цих пір працюють на вугільних кар'єрах східній Німеччині, а п'ятий з 2002 перетворився в музейний об'єкт.

Висота моста становить 80 метрів, ширина — 240 метрів при довжині 502 метри. Вражаючі габарити навіть для нерухомої споруди, а коли уявиш, що цей гігант міг самостійно пересуватися, так і зовсім захоплює дух.

Гірнича енциклопедія дає наступне визначення транспортно-відвальному мосту: самохідний автоматизований агрегат, що забезпечує транспортування розкривних порід по найкоротшому шляху від екскаваторів у внутрішні відвали кар'єрів.

Якщо сказати простою і доступною мовою, то транспортно-відвальний міст служить для транспортування розкривної породи (порожня порода, що покриває поклади корисних копалин) кар'єрний відвал. Тобто шар марної породи, що покриває поклади вугілля, знімається многоковшовыми екскаваторами і за допомогою цього мосту транспортується подалі від фронту робіт з видобутку вугілля.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com