тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Нереальна краса туману

В останні вісім років фотограф Нік Штейнберг фотографує в Сан-Франциско і околицях, і його буквально зачарував місцевий туман. Це природне явище повністю захопило його і стало визначати його подальшу творчість...

 

 

Штейнберг перевіряє камери вуличного спостереження, дані з супутників і різні прогнози, щоб завжди знати, де спустився туман, щоб можна було швидко під'їхати і почати знімати. Більш того, у фотографа є близько 20 однодумців, які називають себе «туманоголіками» і обмінюються інформацією про туман, як тільки бачать його.

 


Штейнберг поділився секретом, як йому вдається зловити туман в такому незвичайному вигляді. «Нещодавно в своїх дослідженнях в цій області я виявив дещо дивне! У літні місяці, коли туман утворюється за рахунок великої кількості теплого повітря з материка, він піднімається занадто високо, щоб знімати його в районі затоки (в тому числі в районі моста Золоті Ворота), приблизно на висоту 1000 футів (305 м), тоді як висота мосту — 746 футів (227 м). Крім того, так як він приходить з Тихого океану, берегова лінія в основному не підлягає зйомці. Так що єдиний варіант — підійматися на високі точки огляду, одна з кращих — гора Тамалпаіс висотою 2572 фути (784 м). Гора Тамалпаіс дозволяє, що називається, "піднятися над всім" і в буквальному сенсі є раєм на землі, оскільки ти відчуваєш себе на вершині світу або майже як в літаку, дивлячись зверху вниз на хмари.

 


Після багатьох поїздок туди я виявив, що, коли туман згущується і досягає ідеальної висоти та густоти, він починає рухатися хвилеподібно, повторюючи обриси ландшафту. Саме тому я використовую фразу "хвилі туману": він у прямому сенсі виглядає як хвилі і нагадує океан", — розповідає фотограф.

«Я зрозумів, що, граючи і експериментуючи з різною швидкістю спрацьовування затвора в камері, я можу або заморожувати рух, або робити його більш маслянистим і гладким. Все це робиться за рахунок камери, а не в фотошопі.

Я домагаюся цього, вставляючи темні фільтри, які називаються ND, або Neutral Density (нейтральна оптична щільність). Вони змушують камеру вважати, що зараз ніч, з-за чого вона уповільнює спрацьовування затвора. Роблячи це, я можу отримати ефект гладкості. Іноді я знімаю з витримкою по дві хвилини, в залежності від швидкості руху. Якщо перетримати, туман може перетворитися на кашу, а недотримати — буде занадто текстурним. Знімати туман — це дослідження. Потрібно багато терпіння, підготовки і знань, щоб зловити його. В кінцевому підсумку гонитва завжди того варто, і види з гори Тамалпаіс дійсно казкові!»

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com