тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Hyperloop One представила концепт своєї транспортної системи

У листопаді в знаменитому хмарочосі «Бурдж-Халіфа» в Дубаї відбулося підписання історичного контракту. Уряд Об'єднаних Арабських Еміратів уклав договір з американською компанією Hyperloop One про будівництво абсолютно нового виду транспорту — вакуумного поїзда...

 

 

Першим ідею створення «гіперпетлі» (так перекладається термін hyperloop) запропонував у 2013 році відомий американський бізнесмен Ілон Маск. Його обурила дорожнеча урядового проекту високошвидкісної залізниці, яку мали намір побудувати в Каліфорнії, щоб до 2029 році з'єднати між собою Лос-Анджелес і Сан-Франциско. Маск заявив тоді, що в разі реалізації цього проекту Америка стане володарем найповільнішої і найдорожчої у світі швидкісної залізничної магістралі.

Незабаром після цього він висунув ідею принципово нового виду транспорту, давши йому назву Hyperloop. Маск відштовхувався від бажання максимально здешевити проект. Він запропонував побудувати підземний трубопровід, по якому на великій швидкості в умовах майже повного вакууму будуть пересуватися невеликі пасажирські і вантажні вагони-капсули. При цьому буде використовуватися принцип повітряної або магнітної подушки.

Ілон Маск тоді заявив, що йому ніколи займатися реалізацією своєї ідеї. Він готовий поділитися абсолютно безоплатно усіма викладками і розрахунками. Фактично бізнесмен стримав слово і незабаром виклав у вільному доступі в інтернеті даний проект. Ним відразу зацікавилися кілька людей, в тому числі перший інвестор скандально відомої компанії Über Шервін Пишевар. Озброївшись ідеєю Маска, він домігся аудієнції у президента США Барака Обами, який доручив своїм радникам ретельно вивчити цю пропозицію. Результатом стала реєстрація компанії Hyperloop One, яка зайнялася детальною розробкою вакуумного поїзда. І ось тепер Пишевар представив владі ОАЕ проект, повністю готовий до реалізації.

 


Фінансова сторона питання поки не розголошується. Зате відомо, що саме американська компанія обіцяє побудувати в Еміратах вже до 2021 року. Капсули Hyperloop One будуть пересуватися по надземним трубопроводу зі швидкістю... 1220 кілометрів на годину! Це дозволить доставляти пасажирів і вантажі з Дубая в Абу-Дабі всього за 12 хвилин! В даний час подорож на автомобілі між цими містами займає більше години.

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com