тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

ERO Concrete Recycling Robot: робот, що "пожирає" бетон

Демонтажні роботи вимагають великої кількості важкої техніки, при цьому необхідно розділяти бетон і арматуру для повторного використання. Часто ці матеріали необхідно кудись перевезти, на що витрачається час і ресурси...

 

 

 

http://ukrsnab.com.ua/stroitelnoe-oborudovanie/zatirochnye-mashiny


Також процес знесення вимагає великої кількості води, щоб нейтралізувати шкідливу пилову хмару. Однак шведський студент-дизайнер прагне змінити цей процес в кращу сторону з допомогою свого робота, що буквально "пожирає" бетон. ERO Concrete Recycling Robot ("Переробляючий бетон робот ERO") був розроблений, щоб ефективно розбирати бетонні конструкції без відходів, пилу і поділу.

"Потім він переправляє меліоровані будівельні матеріали для повторного використання при будівництві нових збірних залізобетонних будівель, – пояснює автор проекту Омер Насиомероглу (Omer Haciomeroglu) з шведського інституту дизайну Умео. – Він трощить бетонну поверхню за допомогою потужного струменя води під тиском, потім розділяє сміття та упаковує очищений матеріал".

 


Перш ніж почати роботу, робот розміщується в будівлі і сканує навколишній простір, визначаючи оптимальний механізм проведення демонтажу. Потім ERO водою, що вилітає під високим тиском, руйнує бетонну поверхню і за допомогою вбудованого вакуумного насоса поглинає суміш води з залишками бетону.

Згодом рідина фільтрується роботом. Вода відділяється від уламків бетону і залишається в системі. Бетонне сміття упаковується в спеціальному блоці всередині робота у великі пакети для подальшої відправки та переробки на спеціальних станціях по утилізації будівельного сміття. Вода продовжує циркулювати в системі робота. Тобто по суті всі уламки, пил і шлам відправляються на вторинну переробку і ніякі матеріали не викидаються на звалище.

"Коли арматура очищається від бетону, пилу та іржі, її також можна використовувати повторно, – заявляє дизайнер. – Кожен елемент несучої конструкції можна використовувати повторно для нових будівельних блоків".

Досі винахід залишається лише у вигляді концепції, але багато організацій вже звернули на неї увагу. Наприклад, в минулому році ідея виграла міжнародну премію International Design Excellence Awards.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com