тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Шкіра з перероблених фруктів від Fruitleather Rotterdam

Пляжна сумка з апельсинових шкірок, абажур з ніжної шкірки персиків або модний клатч з шкірки банана: чи можна уявити собі таке? Легко – якщо за справу беруться голландські студенти академії Willem de Kooning, котрі організували цікавий проект Fruitleather Rotterdam...

 

 

Саме вони задалися метою продемонструвати можливості переробки харчових відходів. І зуміли виготовити – на радість численній спільноті веганів, першу в світі "шкіру" з фруктів з оригінальною текстурою і своєрідним ароматом, що розрізняються в залежності від вихідної сировини.

Для своїх експериментів хлопці набрали у місцевих продавців на продуктових ринках Роттердама кілька візків зіпсованих фруктів – тих, що вже не мали шансів бути проданими. Очистили їх від кісточок і насіння, залишивши лише м'якоть і шкірку. Далі перекрутили склад в однорідне пюре, добре проварили його для видалення зайвої вологи і бактерій, і розклавши отриману масу тонким шаром на великих листах, висушили її під сонцем, отримавши в підсумку своєрідну "фруктову шкіру" з оригінальною текстурою.

Більше того, з цієї "шкіри" студентам навіть вдалося змайструвати кілька оригінальних аксесуарів, до числа яких увійшла ексклюзивна дамська сумочка з ручками з нектаринів, господарська сумка з плодів манго і абажур з персиків.

 


Ось тільки ці аксесуари на сьогоднішній день є лише прототипами: фруктова шкіра не має достатньої міцності, вона тендітна і не стійка до впливу вологи. І якщо така сумочка потрапить під дощ, вона просто розкисне (і її залишиться тільки з'їсти).

Таким чином, виготовлена нідерландськими студентами фруктова шкіра вимагає на сьогоднішній день серйозного доопрацювання. І, можливо, в майбутньому вона дійсно буде використовуватися для виготовлення модних аксесуарів або навіть оббивки автомобільних салонів.

Хоча іншої (а може, і основної) мети майбутні фахівці все ж домоглися: вони привернули увагу до того, наскільки велика кількість фруктів і овочів, інших продуктів щоденне знищується в країнах Європи, не будучи реалізованими. І це, як вони вважають, є справжньою проблемою.

 


Согласитесь, невзирая на большое число предложений, хорошего качества кожу отыскать зачастую бывает довольно проблематично. Зато здесь имеется огромный ассортимент качественной одежной, обувной, мебельной, галантерейной кожи, а также инструмента, химии для ее обработки, и готовых изделий.


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com