тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Statfjord-B: найбільша у світі бурова установка

Бурова установка Statfjord-B є не тільки найбільшою і найпотужнішою морської бурової установкою, але і найбільшим на сьогоднішній день плаваючим технічним спорудженням у світі. Давайте дізнаємось подробиці про цю масштабну технічну конструкцію...

 

 

Вона була побудована в 1981 році в Норвегії. Будівництво тривало чотири роки. Це споруда має висоту 271 метр (разом з підводною частиною), а загальна вага конструкції — понад 840 тисяч тонн. Обладнання, що знаходиться на платформі-палубі, дозволяє добувати щодня 180 тисяч барелів нафти. А 24 резервуара цієї гігантської бурової установки можуть вмістити в себе 2 мільйони барелів нафти! Глибина буріння досягає 6 кілометрів, причому, його можна здійснювати похило.

До речі на сайті www.png-drilling.ru ви дізнаєтесь про різні технології буріння, а також про діяльність бурової компанії ПНГ.

Бурова установка Statfjord-B реально вражає, це справжнє місто на воді! Окрім основного бурильного функціоналу тут зосереджена розгалужена інфраструктура. На платформі є навіть житловий комплекс — семиповерховий готель високого класу, оснащений двома ліфтами. Тут можна вільно розмістити до 200 осіб, і як правило - це вахтовий персонал.

Окрім того бурова установка має невеликий хімічний завод з сучасною лабораторією, два вертолітні майданчики, багато рятувальної техніки.

 


У серпні 1981 року бурова установка Statfjord-B, за допомогою п'яти буксирів розпочала свій перший похід в Північне море. За п'ять днів вона подолала 245 миль, зупинившись у 115 милях від острова Шетланд. За допомогою насосів було запомповано воду в її нижні резервуари, а в найнижчу основу був поданий рідкий бетон. Резервуари установки опустилися на дно, на глибину 100 метрів. Потім за допомогою спеціальних кріпильних бурів, поглиблених на 4 метри в грунт, бурова установка була закріплена.

Ця платформа здатна витримати ураганний вітер і 30-метрові хвилі. По мірі видобутку нафти, резервуари від води будуть звільнятися, і заповнюватися «чорним золотом».

Вартість цієї гігантської бурової установки становить 1,8 мільярда доларів. Незважаючи на те, що видобуток нафти в Північному морі є справою не дешевим, однак цей бізнес вже протягом багатьох років є дуже вигідним.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com