тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Печерний храм Валадьє - ідеальне місце для усамітнення

Уявіть собі дикі прямовисні скелі серед суворих гір, а в одній з печер - елегантну стильну церква у формі восьмикутника. Це Храм Валадье в комуні Дженга італійської провінції Анкона. Важко уявити собі більш цікаве поєднання сили природи, культури та релігії - все в одному місці...

 


У нас вы найдете самые невероятные факты мира науки, культуры, истории, медицины, техники, природы. Познавайте наш удивительный мир вместе с iterfacts.com!


 

Неокласичний костел за проектом Джузеппе Валадье побудований з травертину. Храм оточує дивовижна природа, а над його зведенням висить потужна вапнякова скеля.

 


Не без причини це місце називають справжнім притулком для душі. Важко собі уявити кращий реальний символ прихистку в місці суворому і віддаленому від цивілізації. Поруч з церквою знаходиться маленька каплиця, де колись жили черниці. Мініатюрний будиночок серед скель є символом аскетичного способу життя.

Він побудований в печері Святого притулку, яка була відома як місце релігійного культу вже в 10 столітті. Розташований у самому серці стародавнього грота посеред вапнякових скель, храм виглядає як справжня перлина. Щоб потрапити сюди, потрібно подолати непростий підйом, проте побачене сповна компенсує всі фізичні труднощі. Вчені припускають, що в цій печері жителі довколишнього міста Дженга рятувалися від вторгнення угорських племен, тому й наділяли місце заступницької силою.

 


Восьмигранний храм був зведений в 1828 році за велінням папи Лева ХІІ. Колись тут стояла мармурова статуя Мадонни з немовлям роботи знаменитого італійського скульптора Антоніо Канови, однак згодом її перенесли в один з музеїв Дженга, а на її місці виставлена копія. Під час будівництва храму в 19 столітті робітниками були виявлені древні останки людей - кості дітей і дорослих, елементи печей, два мішечки з зернами і кілька бронзових і залізних монет, що підтверджує теорію про те, що печера слугувала своєрідним притулком.

Архітектурний ансамбль, крім храму Валадье, включає невеликий скит і каплицю. Позаду храму розташовується система печерних ходів, яка вабить мандрівників загадковими підземними склепіннями.

 


Храм Валадье - не єдина подібна печерна церква в світі. Таке незвичайне місце розташування характерно і для монастиря Святого Симеона в місті Сміттярів (Каїр, Єгипет), правда, розміри цієї релігійної споруди куди більш вражаючі. За раз він може прийняти до 20 тисяч відвідувачів!

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com