тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Які таємниці зберігає картина Леонардо

Мабуть найвідомішим твором світового образотворчого мистецтва є настінний розпис Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря» - єдиний великий закінчений твір великого майстра...


Вже будучи відомим художником, Леонардо приїжджає в Мілан, де в 1495-1497 роках створює картину, на якій зображена остання трапеза (по-італійськи твір так і називається Il Cenacolo або L Ultima Cena) Ісуса Христа з апостолами. Тому монументальний розпис знаходиться в трапезній домініканського монастиря Santa Maria della Grazie.

Навколо цього твору виникло безліч гіпотез. За однією з версій, тут є автопортрет Леонардо в образі апостола Фадея - друга фігура праворуч. Портретна схожість з флорентійським художником, дійсно, є, хоча деякі критики висловлюють сумнів.

Давно помічено, що тут постійно повторюється число три: три вікна, апостоли розташовані в групах по три людини, контури фігури Ісуса нагадують трикутник. Справа не тільки в Святій Трійці: Бог Отець, Бог Син і Святий Дух. У Новому завіті всюди число три: три волхви принесли дари народженого Ісуса, двічі три - 33 роки - термін земного життя Христа, три дні і три ночі належало бути Спасителя в серці землі (Мф. 12:40), апостол Петро тричі відрікся від Вчителя, на Голгофі височіло три хреста, а воскрес Христос вранці на третій день після розп'яття.

Вважається, що на картині зображено момент, коли Ісус вимовляє слова про те, що один з апостолів зрадить його ("І коли вони їли, сказав: "Істинно кажу вам, що один з вас зрадить мене"). Тим не менш Леонардо відійшов від строгого церковного канону і зобразив всіх персонажів без німбів. Нещодавно італійський вчений Маріо Тадей видав свою інтерпретацію: "Леонардо не показав німби, бо вважав, що зображені на картині люди - це прості смертні, і це є справжнім секретом Леонардо. На картині немає позаземних або надприродних об'єктів. Леонардо хотів сказати, що це 13 простих людей. І це говорить про багато що".

Інформаційний технолог Слависа Пеші вирішила поекспериментувати і наклала поверх оригіналу картини її дзеркальну напівпрозору копію. В результаті вийшов цікавий візуальний ефект: на обох кінцях столу проявилися дві людські фігури, схожі на лицарів-тамплієрів, а ліворуч від Христа - фігура, що нагадує жінку з немовлям на руках... У свою чергу, італійський музикант Джованні Марія Впала заявив, що в положенні рук апостолів і хліба на столі зашифрована музична композиція, але "ноти" слід читати справа наліво, так як да Вінчі любив "дзеркальний" лист.

З картиною пов'язані «матеріальні» чудеса. Два французьких короля без особливого успіху мріяли перевезти розпис разом зі стіною в Париж. Подібна ідея блукала в голові Наполеона. Під час Другої світової війни, коли англійська авіація бомбила Мілан, дах і три стіни знаменитого будинки виявилися повністю зруйнованими. Вціліла тільки та частина стіни, на якій зробив свою розпис Леонардо.


Предлагаем недорого картина маслом купить интернет магазин Palmars, у нас имеются замечательные репродукции известных художников прошлого и современности.


 

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com