тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Графенові мікроботи очистять воду від токсичних сполук та важких металів

Багато з процесів, використовуваних людьми в даний час, є джерелами забруднення навколишнього середовища. При виробництві сонячних і акумуляторних батарей, електронних пристроїв і багато чого іншого у воду і грунт викидається досить велика кількість важких металів, таких як свинець, миш'як, ртуть, кадмій та хром, які утворюють з'єднання, несприятливі, а часто і небезпечні для життя людини...

 

 

Зрештою, і очищення побутових відходів потребує сарйозного підходу. У цьому контексті хочеться звернути увагу на обладнання, представлене на сайті http://ergo-box.ru/ , а саме ефективні системи очистки стічних вод від компанії «Мультпласт».

Очищення стічних вод від важких металів є справою складною і дорогою, і досить велика кількість промислових підприємств часто просто нехтує проблемами захисту навколишнього середовища. Допомогти впоратися з проблемою забруднення середовища тяжкими металами можуть крихітні мікроботи, виготовлені з графена.

Ці крихітні пристрої були створені групою дослідників з Інституту інтелектуальних систем Макса Планка (Max-Planck Institute for Intelligent Systems), Штутгарт, Німеччина, і вони вже продемонстрували, що їм під силу прибрати з води 95 відсотків свинцю всього за одну годину часу.

Розмір кожного мікробота менше, ніж товщина людської волосини. Вони здатні працювати групами великої чисельності і можуть використовуватися багато разів, проходячи через процедуру хімічного очищення, що істотно знижує вартість їх використання.

"Наша робота є кроком до створення "розумної" системи очищення, яка може видалити забруднення з навколишнього середовища, не створюючи, на відміну від інших систем, додаткового забруднення" - розповідає Самуель Санчес (Samuel Sanchez), один з членів дослідницької групи.

Роботи здатні функціонувати в навколишньому середовищі завдяки багатошаровій структурі. Зовнішній шар мікробота складається з графена, який приваблює і захоплює іони будь-яких важких металів, присутніх в навколишньому середовищі і які входять в контакт з поверхнею. Середній шар виготовлений з нікелю, металу, що володіє магнітними властивостями, що дозволяє управляти "роєм" таких микроботов за допомогою єдиного зовнішнього магнітного поля. З внутрішньої сторони нікелевий циліндр має напилення платини, яка виступає в ролі двигуна, що забезпечує реактивну тягу, штовхає мікробота вперед.

Тяга виробляється, коли перекис водню, додана до очищуваній воді, починає розпадатися на воду і кисень під впливом платинового каталізатора. Бульбашки, що вириваються в отвір штовхають мікробот вперед, а змінюючи параметри зовнішнього магнітного поля, можна керувати напрямком і швидкістю руху групи цих наночастинок з досить високою точністю.

В даний час перші мікроботи здатні ефективно видаляти з води тільки свинець, але дослідники вже працюють над розширенням їх можливостей до зв'язування іонів інших важких металів та токсичних хімічних сполук.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com