тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

CraigsList: секрет успіху найпопулярнішого у світі сайту приватних оголошень

CraigsList - найпопулярніша в світі онлайн дошка безкоштовних оголошень. Тут можна знайти абсолютно все: від хорошого автомобіля до раритетних меблів. Сьогодні це 12-ий сайт в США по відвідуваності.

 

CraigsList складається з окремих 700 сторінок-міст в 70-ти країнах світу. 100,000,000 оголошень з'являються на онлайн-дошці кожен місяць. Враховуючи те, що дизайн сайту не змінювався з 95 року і залишається абсолютно «чистим» - без графіки, модних банерів і картинок, його успішна статистика вражає. У чому ж секрет CraigsList? Що допомагає йому впродовж 20 років обіймати впевнену позицію лідера у всьому світі?

На старті процвітання мережі інтернет, у травні 1995 року, молодий програміст Крейг Ньюмарк (Craig Newmark) вирішив зайнятися email-розсилкою серед своїх друзів. Крейг відправляв їм новини, запрошення на концерти і вечірки, а також іншу корисну інформацію. З часом, число учасників розсилки значно зросла. Вони все активніше ділилися повідомленнями про пошук роботи, продаж житла або будь-якої іншої речі. Це і підштовхнуло Крейга до думки створити загальнодоступний ресурс, на якому кожен бажаючий зможе залишити оголошення, а також знайти для себе щось корисне.

Ця ідея сприймалася Крейгом до 1998 року не що інше, як хобі. З урахуванням того, що сайт ріс божевільними темпами, поступово захоплення переросло у справу його життя. Для ведення машини, яка ставала все потужніше і потужніше, Крейгу Ньюману (Craig Newmark) знадобилася допомога. У 2000 році в CraigsList працювали вже 9 програмістів. У їх числі був Джим Бакмастер (Jim Buckmaster), який зараз є генеральним директором Craigslist.

Джим Бакмастер (Jim Buckmaster) підтримав і втілив незвичайний підхід творця CraigsList до роботи - робити все якомога простіше і не прагнути до максимізації доходу.

CraigsList за всю свою історію неодноразово отримував пропозиції про розміщення реклами, які керівництвом відхилялися. Така політика дотримується і на сьогоднішній день. Як говорить Джим Бакмастер (Jim Buckmaster): «Наші користувачі не просять нас про рекламних оголошеннях, і тому у нас їх немає».

На що ж живе проект? За словами Бакмастера, CraigsList приносить прибуток з кінця 1999 року. Він отримує дохід за публікацію оголошень про роботу в 7 містах, а також через оголошення ріелторів у Нью-Йорку.

Позиція творців CraigsList приводить у замішання сучасну бізнес-еліту суспільства. При цьому міняти своє рішення нинішнє керівництво не планує: «Нам подобається працювати в Craigslist. Сайт подобається нашим користувачам, і ми не цілком розуміємо, що б ми робили з великою кількістю грошей. Найімовірніше нам довелося б шукати спосіб їх роздати».

Ще однією відмінною рисою відомої дошки оголошень є відданість користувачів. Секрет досить простий - дати користувачам можливість самостійно робити на сайті те, що їм потрібно. Як ми бачимо, ця стратегія працює і відвідувачі сайту відмінно справляються самі, розміщуючи оголошення і допомагаючи один одному. Це значно полегшує роботу програмістам. Може саме тому в штаті CraigsList працює всього 30 співробітників.

 

http://www.votbox.ru/ats.html

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com