тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Бруней. Село на воді Кампунг Айер

Кампунг Айер (Kampong Ayer), або село на воді, - найцікавіше місце в столиці Брунею. На відміну від пустельної і нудної «наземної» частини Бандар-Сері-Бегаван, в цьому поселенні на воді кипить справжнє життя. Не дивно, адже саме у Кампунг Айер живуть 30 з 50 тисяч мешканців столиці цієї маленької країни на півночі азійського острову Калімантан.

 

 

Живуть тут люди у традиційних дерев'яних будиночках на палях, тут навчаються, моляться, працюють і відпочивають. Кампунг Айер складається з 28 «водних» сіл, які розташовані по обох берегах річки Сунгай Бруней. Межі між цими 28 селами досить умовні і непомітні.

 


З берегом Кампунг Айер з'єднаний численними містками, такі ж містки замінюють і сільські вулиці. У Кампунг Айер, як і в будь-якому поселенні, є не тільки житлові будинки – тут можна знайти школи, мечеті, відділення поліції, заправну станцію, пожежну команду – все як в будь-якому іншому містечку. З тією лише відмінністю, що всі ці споруди знаходяться над водою.

 


Це така собі Венеція, тільки по брунейськи, село можна подивитися двома способами – найняти човен біля причалу для невеликої екскурсії на 30-40 хвилин, або відправитися туди пішки. Можна зробити і те й інше – з човна ви побачите життя села з боку, а вирушивши з дерев'яних містках вглиб Кампунг Айер, поринете в сільське життя зсередини. До речі, згідно інформації сайту spokke.net Кампунг Айер на сьогоднішній день рахується найбільшим у світі поселенням на воді.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com