тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Японці винайшли мегафон-перекладач

З запуском Google Translate в 2007 році людство стало як ніколи ближче до реалізації концепції Універсального перекладача, яка широко популяризувалася в науковій фантастиці, як наприклад, StarTrek. І ось тепер відомий виробник побутової електроніки Panasonic випустив в Японії прототип мегафона, який може миттєво перекладати японську мову, на якій говорить користувач пристрою на англійську, китайську та корейську мови...

 

 

Ця розробка представлена в рамках підготовки до Олімпійських Ігор 2020 року, які будуть проходити саме в Японії, і вона допоможе спростити процедуру зустрічі закордонних делегацій.

Пристрій Panasonic отримав назву Megahonyaku (від японських слів «мегафон» і «переклад»). Якщо в нього вимовити щось на японській мові, то це буде відтворено на китайській, англійській та корейській (можна вибрати тільки один варіант або послідовно озвучити всі відразу). Апарат може працювати і як звичайний мегафон. Тестування апарату буде здійснюватися в токійському міжнародному аеропорту Наріта — одному з найбільш завантажених в Японії.

 


Як зазначає видання Gizmodo, якщо до пристрою буде додано ще більше мов, він зможе стати популярним по всьому світу. Тим більше що найчастіше працівникам аеропортів необхідно вимовляти досить прості фрази, з якими добре справляється машинний переклад.

Найбільш корисним Megahonyaku може виявитися під час різних позаштатних ситуацій. Наприклад, співробітники японських аеропортів мали серйозні труднощі, коли в лютому 2014 року їм довелося роздавати спальні мішки і воду під час сильних хуртовин, що перешкодили вильоту літаків. Поки залишається невідомим, наскільки зручним вийшло пристрій у використанні, однак перші тести показують, що якість перекладу близька до подібних у популярних додатків для смартфонів.

За останній час це вже не перший експеримент з технікою в японських аеропортах. Раніше tokyo Haneda International взяв до себе на службу роботів, які допомагають пасажирам переносити багаж і діляться корисною інформацією. Сама по собі функція синхронного перекладу також набирає популярність завдяки у тому числі зусиллям розробників Skype, які вмонтували цю можливість у свою програму.

 


Быстро, качественно и недорого переводы любой тематики и сложности выполнят опытные специалисты бюро Комьюник Компани. На сайте communic.com.ua вы найдете подробный перечень услуг, а также контактные данные.


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com