тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Volvo + Über = безкоштовне таксі з автопілотом

Сервіс онлайн-виклику таксі Über запустив в центрі Піттсбурга (штат Пенсільванія, США) пілотний проект, який дозволяє клієнтам дістатися до місця призначення на самоуправляемом автомобілі. На вулиці міста вийшли чотири "роботаксі" — позашляховики Volvo XC90, обладнані системою автопілота і масою датчиків.

До реі, якісні запчасти вольво по найкращим цінам пропонує «СТО Свобода».

 

 

Машини їздять самостійно, однак на передніх кріслах сидить дві людини, готові в екстреній ситуації взяти керування на себе.

Внизу, поруч із селектором блоку коробки передач, передбачена червона кнопка, яка негайно відключає функцію "штучного інтелекту".

 


За спостереженням репортера Reuters, який приймав участь у тестуванні системи, протягом годинної поїздки автомобіль-безпілотник рухався плавно, без ривків. Дотримуючись сигнали світлофора і правила дорожнього руху, машина Über переїжджала через мости і об'їжджала вантажівки, а на жвавій вулиці сама зменшила швидкість, і все це без участі людини.

Щоправда, зазначив журналіст, водій і інженер на передніх сидіннях "втручалися в управління кожні кілька миль". Тим не менш, незважаючи на надмірну підстраховку, Uber стала першою компанією в світі, яка зробила самоврядний автомобіль доступним широкій громадськості. У Піттсбурзі "розумні" машини призначаються на замовлення випадковим чином, а поїздки на них перший час будуть безкоштовними.

"Розумне" таксі — головний вектор розвитку стартапу з Сан-Франциско. Як раніше заявив співзасновник і голова Über Тревіс Каланік, його компанія ставить перед собою амбітну мету замінити 1,5 мільйона водіїв-людей роботами як можна швидше. За участю Volvo вже до 2021 року Über розраховує створити повністю автономну машину-робота.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com