тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Вінсент Ван Гог і Поль Гоген: дружба, яка закінчилася відрізаним вухом

Взаємини двох геніальних художників були дуже непростими, їх дружба пережила всю гаму емоцій – від взаємного захоплення до повного відторгнення. Два місяці, проведені спільно в Арлі в 1888 р., були дуже плідними і для голландця Вінсента Ван Гога, і для француза Поля Гогена – у творчому плані вони безумовно збагатили один одного...

 

Саме в цей період художниками були створені кілька безумовних шедеврів, за які колекціонери готові віддати мільйони доларів. Втім, якщо ви не маєте таких грошей, студия Art пропонує чудові картини маслом по доступній ціні.

Але протистояння двох складних характерів і непримиренні суперечки про природу мистецтва завершилися відрізаним вухом Ван Гога.

Досі не вщухають дискусії з приводу того, хто і навіщо це зробив. За рік до цієї події, в 1887 р., художники зустрілися в кафе «Тамбурин» і в знак дружньої симпатії обмінялися полотнами. Ван Гог подарував другові один з перших натюрмортів з соняшниками, а у відповідь від Гогена отримав бретонська пейзаж. Через рік голландець запропонував французу обмінятися автопортретами і запросив його до себе в Арль.

Ван Гог оселився в Арлі з метою створити тут художню студію, яка об'єднувала б художників з подібним розумінням мистецтва. Поль Гоген пробув в Арлі всього два місяці.

 


Розпочатий творчий діалог швидко переростає в непримиренні суперечки. Владного і категоричного француза доводили до сказу часті перепади настрою Ван Гога. Гоген намагається диктувати свої правила. Він писав в роздратуванні: «З самого початку мене шокував жахливий безлад у домі Вінсента. Робоча шафа була доверху набита тюбиками з фарбами: новими і майже порожніми, причому всі були відкриті! Його промови часто були сумбурні, мені важко було зрозуміти їх логіку. Його художні смаки часто ставили мене в глухий кут».

В Арлі йому не подобалося: «Найгірша діра на Півдні. Все тут нікчемно, вульгарно – пейзажі і люди».

Остання сварка закінчується відомим епізодом – голландець позбувся мочки вуха. Щодо цієї події існує дуже багато версій. Традиційно вважалося, що Ван Гог в нападі душевного розладу кинувся на Гогена з бритвою, але в результаті сам собі відрізав нижню частину лівого вуха. Після чого загорнув її в ганчірку і відніс в бордель повії Рашель. Вона зомліла від такого подарунка, а художника після цього помістили в клініку для душевнохворих.

Гоген поїхав, не попрощавшись, хоча їх переписка тривала і після цього інциденту. У 2009 р. з'явилися публікації, в яких гамбурзькі вчені стверджували, що насправді мочку вуха Ван Гога в запалі сварки відрізав Гоген. Нібито на підставі листування голландського художника з його братом Тео можна припустити, що це справа рук Гогена. Але на даний момент цей факт залишається недоведеним – складно робити висновки на підставі листів людини, що страждає душевними розладами.

 

А ось найдорожче полотно Ван Гога - портрет доктора Гоше, його вартість на сьогоднішній день становить 136 млн. доларів.

 


Теги:
 

Коментарі  

 
0 # Fleur 23.09.2016 10:41
А Гоген, здається, працював брокером. ;-)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com