тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Дивовижний феєрверк "Сходи в небо" від китайця Cai Guo-Qiang

Митці бувають різні! Хтось малює олівцем, хтось - олійними фарбами, хтось за допомогою спеціальних балончиків. А є такі автори, які взагалі не мають відношення до мистецтва як до такого. Зате вони палять, підривають, піднімають на повітря цілі будинки. Теж, само собою, в художніх цілях. Ось до таких творців і відноситься Цай Го-цянь (Cai Guo-Qiang)...


57-річний Цай Гоцян (Cai Guo-Qiang) з китайського міста Цюаньчжоу отримав освіту у сфері сценічного дизайну. Протягом свого творчого шляху він експериментував з різними стилями, а в 80-х роках йому довелося взяти участь у створенні інсталяції із застосуванням пороху. Відтоді художник віддає перевагу саме цьому незвичайного жанру сучасного мистецтва.

У 1990-1993 роках він працював над композицією «Проекти для інопланетян» (Projects for Extraterrestrials). Найбільш успішним став «Проект №10»: з допомогою вогню, диму і інших ефектів Велика китайська стіна протягом 15 хвилин візуально видовжувалась на 10 000 метрів.

З 1995 року Цай Гоцян живе в Нью-Йорку, створюючи видовищні вогняні об'єкти для Венеціанської бієнале, Олімпійських ігор в Пекіні та інших найбільших світових подій, музеїв і свят. До речі, в магазині піротехніки www.bah-bah.ru зараз можна придбати недорого чудові феєрверки.

Нещодавно художник, вирішив віддячити людину, яка допомогла йому реалізувати мрію. Гоцян, народжений у бідній родині, з дитинства хотів стати художником, але підтримувала його в цьому починанні тільки бабуся. Літня жінка продавала рибу, відкладаючи гроші на освіту онука. В знак вдячності Гоцян створив композицію Sky Ladder — «Сходи в небо».

 


Рано вранці, ще до сходу сонця в небо над островом в китайському окрузі Цюаньчжоу, піднялася величезна біла повітряна куля, наповнена 6,200 кубометрами гелію. До неї була прикріплена 500-метрова драбина — феєрверк.

Цай Гоцян назвав своє дітище «Sky Ladder». Фантазувати про подібної роботи він почав, ще будучи дитиною. Сходи в небо — можна сказати, мрія дитинства, нарешті здійснилаяся!


 

Феєрверк продовжував сяяти над гаванню рівно 2 хвилини і 30 секунд. Раніше Cai Guo-Qiang вже зазіхав на небо у 1994 році в Shanghai (2001) і в Los Angeles (2012). Це була четверта й остання спроба реалізувати виношувану вже більше 20 років ідею, і вона увінчалася успіхом.

Як говорить сам автор проекту: «На відміну від інших моїх спроб, на цей раз «драбина» піднялася в бік ранкового сонця, несучи надію. Для мене це означає ні що інше, як початок нового шляху».

А ось ще одна його дивовижна робота.

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com