тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

"Живі" квітучі шпалери Юань Ши

Дизайнер з Китаю Юань Ши створив шпалери, що реагують на температуру навколишнього середовища. При впливі тепла рук, сонячного світла або включеного обігрівача на шпалерах розпускаються бутони квітів. Секрет шпалер криється в спецыальних термочорнилах Thermochromic, якими покрита їх поверхню.

 

Проявляється фарба в три етапи. При температурі 15 градусів на шпалерах починають рожевіти бутони, при температурі 25 градусів проявляються квіти, а повністю квіти розпускаються при температурі 35 градусів.

Народилася ідея розквітаючих шпалер ще в 1970-х роках. Тоді з'явилися так звані «кільця настрою» - камені, які змінюють колір залежно від температури долонь людини. Камені могли ставати червоними, оранжевими, зеленими, чорними або синіми.

У термочорнилах Thermochromic використані рідкі кристали того ж типи, що і в «кільцях настрої» або, наприклад, в тестерах для батарейок. Розквітаючій шпалери вже з'явилися вже і на вітчизняному ринку, але, чесно кажучи, ціна на незвичайний "одяг для стін" кусається - один квадратний метр таких шпалер обійдеться близько 25 доларів.

А чи не кращою альтернативою будуть фотошпалери на стіну, представлені на  https://walldeco.ua/fotooboi-rasshirjajushhie-prostranstvo. Тут ви знайдете як традиційні класичні , так і неймовірно-фантастичні 3D шпалри різної тематики, які чудово підійдуть як для житла, так і для офісу, кафе, ресторану, і інших приміщень.

 


Фахівці з оздоблення інтер'єру радять не обклеювати такими шпалерами всю кімнату, а використовувати їх тільки в деяких місцях, наприклад, на тій частині стіни, куди частіше потрапляють сонячні промені. Поки не відомо, чи не шкідливі інноваційні термочорнила. Не виключено, що пройде зовсім небагато часу і «розквітаючі» шпалери від Ши Юаня завоююють на українському ринку не меншу популярність, ніж ексклюзивні шпалери Marburg, про які ми писали раніше, наливні декорації або кам'яний шпон.

До речі, останнім проектом Ши Юаня став так званий зникаючий календар. Автор не розкриває принципів його роботи. Календар демонструє, як один день змінюється іншим: вранці на календарі дата яскраво червона, а звечора блідне, а до наступного дня зникає зовсім, як зникає «вчора» з приходом нового дня.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com