тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Бактерії будуть боротися з корозією

Один з найпоширеніших способів захисту металевих поверхонь від корозії — використання фарб або спеціальних покриттів – часто заважає функціональності і підвищує ціну виробу. Однак, спираючись на нові експерименти, професор Ерса Кус (Ersa Kus) з університету Південної Каліфорнії (University of Southern California) пропонує нову форму захисту: бактерії...

 

 

У своїй роботі вона провела дослідження мікроорганізму Shewanella oneidensis MR-1 (або просто MR-1), і виявила його здатність захищати багато металів від хімічних впливів.

Варто зазначити, що це дуже важливе відкриття, адже щоб очистити метал від корозії потрібно вдаватись до різноманітних технологій, наприклад піскоструминне очищення, про яке детальніше можна дізнатись тут http://zahidcolor.com.ua/ru/services/piskostryjka/, а використання подібних мікроорганізмів дозволить суттєво здешевити даний процес. 

Науці вже відомий ряд бактерій, що прискорюють руйнування металевої поверхні; були відомі і мікроорганізми, що уповільнюють цей процес (наприклад, Shewanella algae, бактерія того ж роду, що і MR-1), але вони вивчені гірше.

MR-1 примітна тим, що вона включає метал, з яким контактує, в свій обмін речовин, «втягуючи в себе його оксиди і з'єднання в одній формі і випускаючи в інший», як повідомляє дослідниця. Деякі властивості MR-1 вже відомі; вона, зокрема, застосовувалася для осадження урану із забрудненої води. А як зауважує Кус, бактерія може розвиватися майже де завгодно і не шкодить ні тваринам, ні людям.

Проведений науковцем експеримент гранично простий. Було обрано по два зразки різних металів. По одному шматочку з кожної пари помістили в середовище, що містить MR-1, решта – в те ж саме середу, але абсолютно стерильне.

По закінченні тижня примірники порівняли як візуальним оглядом, так і з допомогою електрохімічних вимірювань. Вийшли цілком однозначні результати. Метали, поміщені в середовище з MR-1, менше зазнали корозії, ніж ті, що з бактеріями не контактували. Ступінь пошкодженості була різною для кожного металу. Однак найбільш стійким виявився мідний зразок, захищений MR-1: за результатами вимірювань, він «постраждав» настільки ж мало, як якщо б був покритий полімерною плівкою. На наступному етапі своєї роботи Кус планує докладно пояснити, яким чином присутність бактерій впливає на корозійний процес, і як залежать їх властивості металів, які вони захищають.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com