тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Troll — найвища морська платформа в світі

Troll-A - найбільша офшорна платформа природного газу у світі, є справжнім дивом інженерної думки. Розташована ця конструкція в родовищі Troll біля західного узбережжя Норвегії.

 

 

Вага платформи до 1.2 мільйона тонн при завантаженому баласті під буксируванням, 472 метра заввишки, з підводного бетонної структурою 369 метра і сухою вагою 656,000 тонн.

А от на сайті http://neftegroupp.ru/ можна ознайомитись з обладнанням для таких платформ, що випускає компанія «НефтеГрупп».

 


Мало того, що платформа знаходиться у списку найбільших і найскладніших технічних проектів в історії, це ще найбільший об'єкт, коли-небудь переміщений людиною по поверхні Землі. Цю конструкцію демонстрували по телебаченню, коли вона буксировалась в Північне море в 1996, а керування цією унікальною операцією взяла на себе компанія Статойл.

 Зазвичай опори платформи транспортуються окремо, і потім — підтримані спеціальними кораблями встановлюються на місце. У разі Troll-A, однак, ціла платформа була зібрана в одному місці, і потім переміщена до моря.

Платформа буксировалась більш ніж 200 кілометрів від Ватса в північній області Рогаланд, до області Тролл, в 80 кілометрах на північний захід від Бергена. Буксирування зайняло сім днів.

 


Зараз платформа стоїть на морському дні на 303 метри нижче поверхні моря. В одній з бетонних циліндричних опор є ліфт, який за дев'ять хвилин доставляє працівників і технічний персонал до морського дна.

Стінки опор Троля більш ніж 1 метр товщиною, зроблені зі сталевого залізобетону, сформованого в одному безперервному потоці. До цих чотирьох стійок приєднується залізобетонна коробка, що зв'язує їх, у якої є спеціальна функція демпфування небажаних потенційно руйнівних резонансів від землетрусів і хвиль.

 


Кожна опора також поділено вздовж її довжини на незалежні водонепроникні відсіки. Група з шести 40-метрових вакуумних якорів, тримають установку на морському дні.

 


У 1996 платформа встановила світовий рекорд, потрапивши в Книгу Рекордів Гінесса як 'найбільша офшорна газова платформа'. Це звання тепер належить Платформі Петроніус в Мексиканській затоці, яка височіє на 610 метрів вище дна океану.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com