тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

У Великобританії розроблять дороги, що заряджають електромобілі на ходу

Уявіть, як це було б, якщо б вам більше ніколи не доводилося з'їжджати з траси, щоб заправити свій електромобіль. Неймовірно? А між тим, це одне з перспективних нововведень, що планується реалізувати на автомобільних дорогах Англії для всіх власників електричного транспорту...

 

 

Автомобілі, оснащені бездротовою технологією, будуть самозаряджатися, рухаючись по спеціальним дорогам з електромагнітним полем, що генеруються обладнанням, прихованим під дорожнім покриттям. Перед прийняттям остаточного рішення про перенесення даного проекту на громадські дороги, в Британії протягом 18 місяців будуть проводитися спеціальні випробування. Але аналогічний проект в Південній Кореї дозволяє сподіватися на позитивний результат.

Погодьтесь, доручати будівництво такого важливого об"єкту слід серйозній фірмі, а саме ДДСК має значний досвід у здійснення будівельно-дорожніх робіт любої складності.

 


«Транспортна проблема і технології, з нею пов'язані, завжди мають велику актуальність, і ми зацікавлені в тому, щоб істотно зменшити обсяг шкідливих викидів в атмосферу на транспортних магістралях та основних дорогах країни, — говорить головний інженер по транспортним магістралям великої Британії Майк Вілсон. — Тестуючи бездротову технологію живлення для електромобілів, ми мали на меті зробити важливий крок до мети створення більш стійку мережу автомобільних доріг і відкрити нові можливості для бізнесу по доставці товарів у межах країни».

Суть проекту у тому, що під дорогою будуть заховані електричні кабелі. Саме вони будуть генерувати електромагнітні поля, які сприймаються електрокатушкою, розташованою у днищі транспортного засобу і перетворюються в електричний струм.

Тестування технології довірено Highways England — державна компанія, що займається будівництвом, ремонтом і обслуговуванням доріг. Точна дата проведення випробувань стане відома тільки після того, як компанія вибере підрядника для виконання проекту.

Згідно завершеного дослідження здійсненності проекту, прокладка 1 кілометра такої дороги обійдеться в суму від 350 до 425 тисяч фунтів стерлінгів. Також з'ясувалося, що інші сервіси на зразок бездротового інтернету для водіїв і пасажирів автомобілів не принесуть прибутку для Highways England.

Автори дослідження заявили, що у проекту є кілька недоліків. Наприклад, часте підключення і відключення автомобілів від «доріжок підзарядки» можуть викликати перепади напруги в мережі, а електромагнітне випромінювання від покриття теоретично може пошкодити іншу техніку і виявитися шкідливим для здоров'я.

 


Впровадження такого роду доріг суттєво зменшить кількість шкідливих викидів в навколишнє середовище і скоротить витрати водіїв на бензин. Однак через нововведення одночасно зменшаться податкові надходження, пов'язані з ПДВ на паливо — у дослідженні наголошується, що ці збитки виявляться істотно вищими, ніж вартість будівництва самих доріг.

За словами міністра транспорту Великобританії Ендрю Джонса (Andrew Jones), держава розраховує витратити на проект близько 500 мільйонів фунтів стерлінгів протягом п'яти років. Тести триватимуть протягом близько півтора років. В 2016-2017 році Highways England планують провести випробування смуг з підзарядкою на дорогах без громадського транспорту і інших водіїв.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com