тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Гнучкий бетон створений у Сінгапурі

Традиційний бетон — відмінний матеріал для виробництва дорожного покриття, і використанні різноманітних будівельних конструкціях. Проте при невеликій товщині він крихкий. Однак зараз існує велика кількість найрізноманітніших добавок для цього матеріалу. І ці самі добавки в бетон можуть суттєво змінювати властивості бетону...


Так, нещодавно учені з сінгапурського технологічного університету міста Наньянг вирішили проблему крихкості, розробивши добавку для бетону, яка робить його гнучким, пружинистим і з такого бетону можна робити легкі тротуарні плити.

Звичайний будівельний бетон виробляють з суміші цементу, гравію, піску, води і хімічних добавок. Іноді додають фібру. До складу нового матеріалу під назвою ConFlexPave входять ще й особливі полімерні мікроволокна. Вони тонкіші людського волосся і забезпечують рівномірний розподіл навантаження по всій поверхні. В результаті ConFlexPave являє собою міцну, як метал, структуру, що витримує навантаження при згині вдвічі більше, ніж звичайний бетон. Додаткова перевага нового матеріалу – підвищена стійкість до ковзання.

Як вважають творці матеріалу, плити, вироблені на заводі, будуть доставлятися на будівельні майданчики набагато швидше без використання спеціального транспорту, що володіє високою вантажопідйомністю. При пошкодженні окремих плит їх можна буде отримати з тротуарного покриття і замінити.

 


Плити з ConFlexPave невеликого розміру вже випробувані в лабораторних умовах. У планах розробників створення повнорозмірних шматків для покриття доріжок навколо університетського містечка, щоб перевірити, як вони витримають протягом трьох років мільйони пішоходів і десятки тисяч автомобілів.

Причому до теперішнього моменту випробування нового матеріалу ConFlexPave проводилися тільки в лабораторії. У цьому випадку використовувалися плити розміром зі звичайний стіл. Далі вчені планують використання повнорозмірних плит з цього матеріалу для будівництва нових об'єктів на території університетського кампусу. Першими на черзі є пішохідні і автомобільні доріжки. Перевірка їх міцності буде проводитися протягом трьох років.

До речі, якщо вам потрібен якісний і недорогий бетонозмішувач, раджу ознайомитись з вигідними пропозиціями від інтернет-магазину «Ліга Інструмент».

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com