тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Меблі в стилі "ню" Пітера Рольфа

Ще тільки на початку минулого століття таке було можливо лише на полотнах Сальвадора Далі. Сьогодні ідеї навіженого сюрреаліста проникли і в сферу меблевого дизайну. Що з'явилося в результаті? Меблі або скандальна провокація? Трохи дивною анатомічної естетики запропонував привнести в дизайн меблів англійський дизайнер Пітер Рольф...


Погодьтесь, досить сміливе, епатажне, сумнівне з естетичної точки зору, зовсім не функціональне рішення, і не кожен наважиться таким облаштувати свій дім. Чого не скажеш про чудові вітальні з меблевого супермаркету Нова Маркет, які ідеально впишуться у вишуканий інтер"єр сучасного житла.

 


При створенні меблевих шедеврів за основу він взяв форми, витворені самою природою. Так з'явилася колекція скульптурних меблів від Пітера Рольфа. Спочатку експерименти дизайнера були не дуже зухвалими. Він випробував прийоми схрещення природних форм з функціями меблів на прикладі рослинних об'єктів. Якусь подобу авангардного дерева з висувними внутрішніми шухлядками – перший невинний експеримент в сфері меблевого дизайну.

Далі за зразок були взяті форми людського тіла. Уявіть собі якусь чоловічу подобу Венери Мілоської, зроблену з дерева і перетворену в шафу!

 


Саме це парадоксальне поєднання і получилось у англійського дизайнера. За його задумом подібні меблі повинні возз'єднати природні закони і принципи дизайну. Насправді, дизайнер не винаходить нових форм. Він лише бере найбільш звичні з них і знаходить їм нове застосування.

Мало кого дивує людське тіло. Але якщо його використовують в якості меблів, це викликає безліч незвичайних асоціацій. Залишається лише одне питання: краса чи потворність народжується в результаті такої оригінальної ідеї? Чи це просто нова естетика, філософія якої була закладена ще Сальвадором Далі?

Взагалі, всі концептуальні ідеї меблевого дизайну сучасності грішать двома дефектами: або надмірною дисфункциональностью, або зайвою епатажністю. Ідеї англійського дизайнера по створенню жіночих і чоловічих скульптур з висувними шухлядками всередині швидше епатажні. З функціональністю у них все в порядку.

Очевидні навіть показна утилітарність: гарна скульптура на очах перетворюється на корисну шафку, безсоромно демонструючи свої нутрощі. Але при цьому такі скульптурні меблі посягають на якесь тонке естетичне почуття, грубо руйнуючи красиві форми заради функціонального застосування. В цьому і полягає основний виклик модних дизайнерів.

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com