тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Модульний самохідний будинок Walking House

Сучасні архітектори постійно намагаються здивувати всіх, придумуючи нові дизайни будинків та додаючи їм більше функціональності. Деякі ідеї приживаються, деякі залишаються непоміченими. Проект, про який далі піде мова, просто неможливо було не помітити.

 

 

Скандинавська арт - група N55 з Копенгагена вразила світ своїм унікальним будинком Walking House. Це щось нагадує металічні бытовки, що пропонує копанія «Диаком», але судячи з перекладу назви, а також фото і відео, стає зрозуміло - будинок і справді ходить!

 


Як же з"явилась ідея реалізації такого незвичайного проекту? Спочатку розробники звернули свою увагу на кибитки циган 18 століття, то, як вони там жили і пересувалися разом з ними. Надихнувшись несподіваною ідеєю, члени N55 спроектували будинок з шістьма "ногами", який може сам пересуватися по дорозі. Звичайно, він не бігає і не може змагатися за швидкістю пересування, скажімо, з автотрейлером, але все ж не стоїть на місці. Поки що він крокує з швидкістю 60 м на годину. Це дуже повільно, адже проста людина долає за 1 годину більше 2-х км. Можливо, з часом він стане більш потужним.

Управління будинком відбувається за допомогою спеціального сенсорного монітора, розташованого всередині. За формою нагадує шестигранну призму, яка у кожного підстави має по вікну. Всередині нього є всього одна кімната, і автори конструкції стверджують, що в неї можуть поміститися 4 людини.

Крім унікального будівельного рішення, будинок можна ще назвати і екологічним, так як електрику та гарячу воду йому постачає сонячна батарея, розташована на даху і микровітряк. Також в ньому є система збору і перетворення дощової води для подальшого її використання, камін на дровах і біотуалет. В будинку можна спати або сидіти, є, де влаштувати місце для книжок та інших речей.

 


В пересуванні йому допомагають 6 сталевих ніг, що працюють на основі пневматики, 3 з них знаходяться на землі для підтримання балансу, а ще 3 крокують. І так по черзі. При виборі маршруту немає принципової різниці, якою доведеться йти.

Зовнішні параметри житла такі: висота і ширина 3,5 метра, довжина – 3,72 метра. Вага близько 1200 кг. Ще розробники стверджують, що якщо зробити кілька таких будинків, то вони можуть рухатися всі разом, так як є можливість скласти їх за принципом сотів в одну велику конструкцію, що утворить вже ціле «ходяче село» - WALKING VILLAGE.

 


На перший погляд небезпечно, але з приводу наявності кріплення або ще якихось запобіжних заходів не згадується. До того ж архітектори обіцяють, що їхній будинок може приносити прибуток, оскільки тут легко створити теплицю або місце розведення риб, обладнавши всім необхідним один з додаткових модулів в такому «селі».

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com