тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Нова комп'ютерна програма з легкістю підробляє почерк людини

З кінця двадцятого століття друкований текст поступово витісняла рукописний, і сьогодні багато людей не зможуть пригадати, коли вони в останній раз писали ручкою на папері. Але команда дослідників з Університетського коледжу Лондона створила програму, яка може повернути інтерес до рукописному тексту, хоча і у новому ключі...

 

 

Комп'ютерний алгоритм аналізує і в точності відтворює почерк будь-якої людини. Програмі, що отримала назву My Text in Your Handwriting ("Мій текст, написаний твоєю рукою"), потрібно лише кілька рядків, написаних людиною, щоб адаптуватися під його манеру письма і створити унікальний шрифт для будь-яких нових текстів.

Дійсно, комп'ютерні програми сьогодні в змозі суттєво полегшити життєдіяльність людини. Чого лише вартує програмне забезпечення 1с 8, справжня знахідка для бухгалтерів, економістів і керівників підприємств!

"Наше програмне забезпечення має багато варіантів використання, – говорить перший автор Те Хейнс (Tom Haines) – Наприклад, жертви інсульту зможуть написати лист своїм рівним почерком без сторонньої допомоги, або при надсиланні квітів і подарунків через Інтернет з'явиться можливість додати рукописну записку, не з'являючись при цьому в самому магазині. Також програма може бути використана в коміксах: рукописний текст може бути переведений на різні мови із збереженням оригінального стилю автора".

Електронний алгоритм базується на аналізі окремих гліфів – унікальних графічних символів, з допомогою яких кожен з нас по-різному пише одні і ті ж букви. Як правило, ці відмінності невеликі, але при цьому за відстанню між літерами, нахилу і плавності ліній можна дізнатися оригінальний стиль кожної людини. Щоб відтворити почерк, програма аналізує і запам'ятовує такі особливості письма, як товщина і колір лінії, з'єднання сусідніх символів, вертикальні і горизонтальні інтервали.

"До цих пір єдиним способом згенерувати комп'ютерний текст, який схожий на почерк людини, було використання відповідного шрифту, – говорить співавтор дослідження Ойсін Мак Егуда (Oisin Mac Aodha). – Проблема таких шрифтів полягає в тому, що часто буває ясно – цей текст не був написаний рукою, так як позбавлений характерних рис рукописного письма. Наша розробка вирішує цю проблему і може бути використана в найрізноманітніших комерційних та особистих обставин".

Так, нова система дозволяє відтворювати почерк відомих історичних особистостей. Автори роботи, опублікованої в журналі ACM Transactions on Graphics, зуміли скопіювати манеру письма Авраама Лінкольна, Фріди Кало і Артура Конан Дойла. (Можна собі уявити, що буде означати для вчених приписування тих чи інших слів історичної особистості.)

Щоб перевірити ефективність своєї розробки, вчені запропонували групі добровольців прочитати написи на конвертах і спробувати вгадати, написані рукою вони або створені на комп'ютері. В результаті, люди помилково приймали комп'ютерний текст за рукописний в 40% випадків. Враховуючи те, наскільки переконливо нова програма відтворює почерк, неминуче виникає питання, чи не зможуть скористатися зловмисники їй, наприклад, для підробки документів? Але, за словами розробників, новий підхід, навпаки, допоможе розпізнати підробки.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com