тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Мінський стріт-арт

Монументальні графіті, що нещодавно з'явилися у Мінську, викликали небувалий резонанс. Більшість людей з цікавістю і навіть захопленням сприйняли сучасний стріт-арт, хоча є і ті, кому така різновид мистецтва не подобається.

 

 

Практично всі мурали в Мінську були створені в рамках арт-проекту Urban Myths і фестивалю Vulica Brasil. Жителі і гості білоруської столиці, вибравши погожу днину, мали змогу полюбуватися цими чудовими вуличними шедеврами. До речі, якою буде погода в країні дізнавайтесь на сайті gismeteo.by

Стали з'являтися і нові масштабні роботи, які замовляють державні або приватні компанії. Всі ці графіті мають легальний статус і з'являються з дозволу міської влади.

Стіни заводу МЗОР перетворилися в одну величезну галерею. Зараз тут є кілька монументальних робіт. Гусляр, намальований лідським художником Євгеном Матюто (Cowek), став фактично символом всієї муральной движухи Мінська.

 


Рік тому там же з'явилася і робота бразильського художника Рожеріо Фернандеса, який намалював літаючі у повітрі Фріду Кало і Вінсента Ван Гога і чорно-білих жирафів, всередині яких люди цілуються.

 


В цьому році до робіт Євгена Матюто і Рожеріо Фернандеса на Жовтневій додався портрет Яна Кароля Чапського, який на рубежі XIX і XX століть тричі обирався головою Мінська. Під його керівництвом в місті було зроблено дуже багато: був добудований театр, відкрита «конка», побудована електростанція.

 


Робота виконана в незвичайному трафаретному стилі: стоячи поруч зі стіною, ви зможете розібрати тільки білі і чорні кола, а малюнок проявиться лише на відстані.

Найрезонансніша графіті з'явилося на початку жовтня на житловому будинку по вулиці Воронянського. Монументальну роботу «Людина без імені» створив відомий грецький художник iNO. Сайт Streetartnews вніс мурал iNO в список кращих стріт-арт-творів в світі за жовтень, але деякі мінчани не оцінили роботу і навіть вимагали, щоб її зафарбували.

 


Ще одна робота, яка потрапила в список кращих за версією Streetartnews — дівчина у вишиванці, намальована на будинку по вулиці Рабкорівська, 15.

 


Її автор — англійський вуличний художник з австралійськими корінням Гвідо ван Хелтен, відомий за монументальним роботам в Італії, Ісландії, Данії, Естонії. Схожий проект він реалізував і в Києві: місяцем раніше дівчина в вишиванці з'явилася на будинку на бульварі Лесі Українки, 36б.

Ветерани бразильського стріт-арту брати-близнюки Os Gêmeos (Отава і Густаво Пандольфо) в цьому році в рамках фестивалю Vulica Brasil прикрасили своєю роботою стіну Посольства Бразилії. Це першопрохідці бразильського графіті, які ще у 80-х розбурхували Сан-Паулу і, не маючи доступу до міжнародної інформації, розробили свій унікальний стиль. Вони нікого не копіювали, вони придумали своїх персонажів — і заполонили ними світ.

Один з цих персонажів — величезний жовтий гігант — зараз прикрашає будівлю по вулиці Енгельса, 34а. Гігант сидить, підігнувши свої довжелезні ноги, в піжамі з принтами з красивих дівчат.

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com