тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

У Китаї вперше у світі пересадили п'ять надрукованих на 3D-принтері хребців

Третій госпіталь Пекінського університету в Китаї поступово здобуває репутацію самого просунутого медичного центру з точки зору операцій з надрукованими на 3D-принтері імплантатами. Два роки тому в цій лікарні вперше у світі пересадили надрукований на 3D-принтері хребець, але нова операція вражає ще більше...

 

 

Всього кілька днів тому хірурги видалили п'ять секцій хребта пацієнта, уражених злоякісними пухлинами, і замінили їх надрукованими на 3D-принтері імплантатами. Таким чином, в китайській лікарні вперше у світі пересадили таку велику ділянку хребта.

Пацієнт страждав від хондромы – хвороба зайшла так далеко, що довелося видалити приблизно 19 сантиметрів хребта. Хоча це був єдиний шанс врятувати його життя, дуже небагато лікарі в усьому світі зважилися б видаляти таку велику секцію – особливо у зв'язку з тим, що для її заміщення немає готових рішень, таких як титанові імплантати. Саме тому хірурги звернулися до 3D-друку.

Взагалі, хребет разом з поясницею - досить проблемні зона, і в наслідок різних причин семе тут можуть виникнути різні небезпечні захворювання, такі, як люмбаго, а ось тут http://neurodopomoha.com.ua/bolezni/lyumbago/ можна дізнатися про причини, і лікування цієї недуги.

 


За словами лікарів, подібні операції проводяться надзвичайно рідко – незважаючи на наявність всіх необхідних сертифікатів і ліцензій на 3D-друк імплантатів, хірургам непросто далося рішення замінити відразу п'ять хребців.

В ході операції необхідно було зберегти і відновити нерви і кровоносні судини хребта – це виявилося дуже важким завданням. З задньої сторони імплантати зазвичай закріплюються гвинтами, а спереду – наповнюються кістковим матеріалом.

Метод фіксації передньої не дуже добре підходить для заміни великих ділянок хребта – якщо титанове підстава зміститься, воно може здавити спинний нерв та викликати параліч. Крім того, прямі хребці з титану не дозволяють замінити цілу секцію, оскільки це порушить природну криву хребта – імплантати, розраховані на такі масштабні операції, просто не виробляються.

Лікарі вирішили виготовити з допомогою 3D-друку металеві хребці, відповідні будові хребта пацієнта і вимірам п'яти секцій, які необхідно було видалити.

Завдяки 3D-друку імплантати були сконструйовані таким чином, щоб надавати оптимальну підтримку як спереду, так і ззаду. Хірурги стверджують, що з точки зору механічних властивостей це якісний прорив – вже через короткий час після операції пацієнт зможе вставати. Пориста структура дозволяє клітинам кісткової тканини вростати в імплантат, що додатково зміцнює конструкцію.

Медики, які брали участь у проекті, пояснюють, що 3D-друк дійсно допомагає рятувати життя пацієнтів – мова йде про ситуації, коли традиційні методи лікування виявляються марними. Вони стверджують, що після операції з пересадки надруковані на 3D-принтері хребців пацієнт зможе повернутися до нормального життя.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com